Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mag'lar 2 Gün Kamp Yapacak

Yalova MAG-DER 11-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Çınarcık Teşvikiye mevkiinde eğitim ve motivasyon kampı düzenleyecek. Kampta arazide arama kurtarma eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2022 10:31
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Mag'lar 2 Gün Kamp Yapacak

MAG-DER 2 günlük bir kampla üyelerinin becerilerini test edecek. Teşvikiye beldesinde düzenlenecek olan kampa MAG-DER üyeleri katılacak. Gece ve gündüz olarak gerçekleştirilecek olan eğitimlerde arazide arama kurtarma çalışmaları yapılacak. Düzenlenen tatbikatla sona erecek olan 2 günlük kampın çok faydalı olması bekleniyor.

Konuyla ilgili bilgi veren MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam ise, "Olası afetlere karşı anında ve bilinçli müdahale edilebilmesi için şu an Teorik eğitimlere ağırlık verdik. Eğitimleri aralıksız sürdürmekteyiz. Yalova MAG-DER bu amaçla 11-12 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak iki günlük kampta arama kurtarma ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitim verilecek. Senaryo gereği Gece arazide kaybolan kişilerin aranması ve kurtarılmasına yönelik bir de tatbikat gerçekleştireceğiz. Tatbikata gündüz eğitim alan MAG’lar katılacak. Kampın MAG’ların eğitimi için çok önemli olduğu bir gerçektir ve başarılı bir kamp olacağına inanıyoruz. Eğitim ve tatbikatlar dışında ise orman alanı içerisinde yangına neden olabilecek cam, şişe, poşet, plastik şişeler ne varsa temizleyeceğiz. Yaşadığımız bölgeler hepimizin çevremizi temiz tutalım. Unutmayalım bizlerden sonra da buralarda çocuklarımız yaşayacak onlara çöp dünyası bırakmayalım. Çevre kirlenmesi hepimizin günlük yaşayışını etkileyen bir olaydır. Doğal çevre bizim çevremizdir. Biz doğayı korudukça doğa da bizleri korur. Havaya, suya, toprağa karışan kimyasal artıklar doğayı etkiliyor. Bu artıkların çoğalması insan sağlığını bozuyor. Kısaca çevre sorunları, sağlımızla yakından ilgili bir konudur. Bulunduğumuz yeri kirletmeyelim. Doğal çevrenin güzelliklerini korumak hepimizin görevidir. Bu konuda girişilen çalışma ve çabalara katılalım. Soluduğumuz havanın, içtiğimiz ve kullandığımız suların, bulunduğumuz yerin temiz olmasını istiyorsak çevre kirlenmesine engel olalım. Sağlımıza uygun bir çevrede yaşamak için doğal çevremizi koruyalım" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.