Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mag Eğitimleri Vakit Kaybetmeden Başladı

Deprem bölgesinde de önemli çalışmalara imza atan Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER), ile döner dönmez MAG eğitimlerine başladı. Çınarcık ilçesinde gerçekleşen MAG eğitimine vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2023 08:44
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Mag Eğitimleri Vakit Kaybetmeden Başladı

MAG-DER depremin hemen sonrasında deprem bölgesine ulaşarak arama ve kurtarma çalışmalarına destek vermişti. Bölgedeki çalışmaların sona ermesi sonrasında yeniden Yalova’ya dönen MAG-DER zaman kaybetmeden MAG eğitimlerinin startını verdi. Çınarcık ilçesinde gerçekleştirilen MAG eğitimine çok sayıda vatandaş katıldı. MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam MAG adaylarına teşekkür etti. Marmara bölgesinde büyük bir deprem beklendiğini ve depremin her an olma riskinin bulunduğunu ifade eden Karaçam, alınacak eğitimin bu anlamda çok önemli olduğuna dikkat çekti. MAG adaylarına ilk yardım, arama ve kurtarma, yangın söndürme gibi birçok alanda eğitimler verilecek. Teorik ve uygulamalı eğitimleri başarıyla tamamlayanlar ise MAG saflarına katılacak.

Afet eğitimi almış insan sayısının arttırılması gerektiğini bir kez daha dile getiren MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, “Marmara bölgesinde bir deprem bekliyoruz. Bugün de olabilir, 30 yıl sonra da olabilir. Ama ortada olan net gerçek ise deprem gerçekleştiğinde en azından ilk 2 gün kendi imkanlarımızla arama ve kurtarma çalışmalarını sürdüreceğimiz. Bu noktada afet eğitimi almış insan sayısının fazla olması daha da büyük bir önem kazanacak. İlk anda kendi ekiplerimizle yapacağımız arama ve kurtarma çalışmalarında birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesini engelleyeceğiz. Çınarcık ilçesinde eğitimlere başladık. Vatandaşlarımızın afet eğitimlerine gösterdiği ilgi bizi çok sevindirdi. Bu noktada eğitimlerimizi hızla sürdüreceğiz. Ulaşabildiğimiz kadar çok insanımıza afet eğitimi vermek, afet öncesi, anı ve sonrasında neler yapacaklarını öğretmemiz lazım” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.