Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Logo Değişikliği Senatoya Sunulacak

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel'in Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş ile yaptığı görüşme sonrasında üniversite logosunun yeniden Yürüyen Köşk olması konusunun senatoya getirilme kararının alındığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 29.08.2017 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Logo Değişikliği Senatoya Sunulacak

Yalova halkı  tarafından Yalova Üniversitesi logosunun yeniden Yürüyen Köşk olması konusunda ki talepleri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman her ortamda dile getirdi. Diğer yandan MHP'de bu taleplere kayıtsız kalmayarak bir imza kampanyası başlattı. AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel de bu konuda Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş ile makamında görüştü. Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak logo değişikliği talebinin üniversite konseyine geleceği müjdesini verdi. Öztabak açıklamasında, "Bilindiği gibi Yalova Üniversitemiz 2008 yılında kurularak Türk Eğitim hayatına dahil olmuştur. Yalova Üniversitemiz kurulduğunda, Üniversitemizin logosu olarak Atatürk ve Yalova ile özdeşleşmiş olan ve çevreciliği öne çıkartan Yürüyen Köşk belirlenmiş ve bu logo 2013 yılı ortalarına kadar kullanılmıştır. 2013 yılında o zaman ki Üniversite senatosunun aldığı bir karar ile Üniversite için yeni bir logo belirlemek amacıyla bir logo yarışması düzenlenmiş ve bu yarışmada birinci seçilen mevcut logo Yalova Üniversitesi logosu olarak kullanılmaya başlanmıştır. Üniversiteler daha ziyade kurulu bulundukları illeri sembolize eden varlıkları logolarında kullanırlar. Bundan amaçlanan üniversitelerin kuruldukları ilin sosyo kültürel yapısı ile bütünleşmesini sağlamaktır. Bu anlamda mevcut logo Yalova’nın hiçbir değerini ifade etmemektedir. Bu nedenle de kullanılmaya başlandığı andan bugüne kadar hep tartışma konusu olmuş ve Yalova kamuoyu nezdinde kabul görmemiştir. Yalova halkının bu anlamdaki talep ve beklentilerine cevap verilmesi adına Milletvekilimiz Sayın Fikri Demirel ve Üniversitemizin Rektörü Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş ile bu konuda yaptığımız görüşmeler ve değerlendirmeler ışığında mevcut logonun değiştirilmesinin gerekli olduğu, Yürüyen Köşk’ün yeniden Yalova Üniversitesi’nin logosu olarak kullanılması açısından şehri temsil eden kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşların bu konudaki görüşleri de alınarak Yalova Halkı arasında bir kamuoyu araştırması yapılması hususunda anlayış birliği sağlanmıştır.

Rektörlüğün yapacağı kamuoyu çalışması sonucunda; yeniden Yürüyen Köşk’ün Yalova Üniversitesi’nin logosu olarak kullanılması, Yalova Üniversitesi Senatosu’nun onayına sunularak logo değişikliği sağlanmış olacaktır. Bu anlamda MHP İl Başkanı’nın başlattığı kampanyayı da doğru ve haklı bir talep olarak değerlendiriyor ve bu görüşe Ak Parti olarak bizler de destek veriyoruz.

Bu logo değişikliği yapılması halinde Fetö Terör Örgütünün Üniversiteler içerisindeki yapılanmasından en çok zarar gören üniversitelerden biri olan Yalova Üniversitesi, şehrimizle bütünleşerek yaralarını sarma açısından ilk adımı da atmış olacaktır"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.