Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Laledere’ye Doğalgaz Müjdesi

İl Genel Meclisi Başkan Vekili ve Çiftlikköy İl Genel Meclisi Üyesi İdris Durmuş’un çabaları ile Armagaz’la yapılan görüşmelerden olumlu sonuç alındı.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2021 17:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Laledere’ye Doğalgaz Müjdesi

 Yapılan istişareler sonrasında Laledere Köyünde kısa süre içerisinde doğalgaz altyapı çalışmalarına başlanması kararı alındı.

Yalova’nın köyleri de hızla doğalgaza kavuşuyor. Laledere’de İl Genel Meclisi Başkan Vekili ve Çiftlikköy İl Genel Meclisi Üyesi İdris Durmuş’un çabaları ile yıllardır özlemini çektiği doğalgaza kavuşuyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Durmuş, “Çiftlikköy ilçemize bağlı Laledere Köyümüzde doğalgaz çalışmalarının kısa zamanda başlanacağı bilgisini Armagaz yetkililerinden aldık. Köyümüz için hayırlı olsun.  Köylerimizdeki yaşam standardını her geçen gün daha da artırmayı sağlayıcı çalışmalarımız sürüyor. Geçmiş dönemlerde yapılanların üzerine daha fazlasını eklemek için çaba sarf ediyoruz. Köylerimizde altyapı unsurları olan yol, su, kanalizasyon çalışmaları yapıldı ve artan ihtiyaca orantılı olarak da ilaveleri yapılmakta. Kültürel, sosyal ve ekonomik pek çok projelerle köylerimizin, köylümüzün her zaman yanındayız. İl Genel Meclis Üyesi arkadaşım Hayrullah Sarıhan ile köylere yaptığımız ziyaret programları ile sık sık köylerdeyiz. Köylerimizin de öncelik gerektiren konularını köy muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla tespit etmekteyiz. Köylerimize olan göç ve köy nüfuslarının artıyor olması olumlu yöndedir. Bunu özelikle pandemiden sonra daha net olarak görebiliyoruz. Bu talebi öngörerek planlı çalışmalarımız devam ediyor.  İl Özel İdaremizin vatandaşlarımızın inşaat yapımı ile ilgili izinlerin verildiği imar ruhsat bölümüne yapılan başvuru sayısı önceki yıllara oranla ciddi artışı gözlemliyoruz. Köylerimizin daha cazip yerleşim alanları haline gelmesi süreç içerisinde daha da kendisini gösterecek. Çünkü ne kadar butik ve yaşanılabilir kent olsa da Yalova, yine de köylerimize doğru yöneliş daha da arttı. Bu durumun doğal getirisi ya da sonucu kentlerde istenen yaşam standardının köylerde de talep edilmesidir. Bunlardan bir tanesi ve yaşamın konforlu olmasının bir unsuru da doğalgazdır. Isınmadan yemek pişirilmesine, banyoya kadar evlerimizde hesaplı ve hızlı erişilebilir bir hizmettir. Laledere köyümüzde Armagaz firması planlama çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Buradan Armagaz yetkililerine teşekkür ediyorum. Pandemi ortamında yatırımlarına devam edip köylerimizi doğalgaz ile buluşturuyorlar. İl Özel İdaremiz de prosedürde gerekli tüm kolaylığı sağlamakta. Amacımız kıştan önce Laledere köyümüzü doğalgaz ile buluşturmak.  Laledere köyümüzde doğalgazın kısa zamanda kullanır hale gelecek olması köyümüz için sevindirici” dedi.

3 köy için istişareler sürüyor

Armagaz ile 3 köy için daha istişareleri sürdürdüklerini ifade eden İl Genel Meclisi Başkan Vekili ve Çiftlikköy İl Genel Meclisi Üyesi İdris Durmuş kısa süre içerisinde de bu köyler için müjdeli haberin gelmesini beklediklerini ifade etti. Durmuş sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Armagaz ile yapılan görüşmelerde Çiftlikköy ilçemizin Kılıçköy, Kabaklı ve Denizçalı Köylerimize yatırım programına alınması ve uygulanması ile doğalgaz bağlanması konusunda istişareler devam ediyor.  Gacık köyümüzdeki vatandaşlarımız şu anda doğalgaz kullanıyor. Süreç içerisinde doğalgaz konusunda diğer köylerdeki aşamalar hakkında bilgi vereceğiz.  Burada geçmişten günümüze emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.   Sayın Milletvekillerimiz, Yalova Valimiz, İl Genel Meclis Başkanımız, meclis üyesi arkadaşlarım, İl Özel İdaremizin yöneticileri, AK Parti İl başkanımız ve ilçe başkanımız her konuda olduğu gibi bu konuda da hassasiyetle ve titizlikle konunun takipçisi oldular. İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Bilgin’e ayrı teşekkürü borç biliyorum. Birlik beraberlik içerisinde her zaman istişare ederek kısa zamanda çok yol alındı.  Köylerimizde Doğalgazın yaygınlaşması ile inanıyorum ki köylerimize olan talep daha da artacak. Köylerimizde oturan hemşerilerimiz daha kolay ve yüksek bir yaşam standardına kavuşacak. Kabaklı, Denizçalı ve Kılıç köylerimiz içinde fizibilite ve yatırım planlamalarında ilerleme katledildi. Bu üç Köyümüz içinde önümüzdeki süreç içerisinde doğalgaz yatırımları konusunda ilgili şirketin aşama kat edip yatırım çalışmalara başlayacağı öngörüsündeyim. Görüşmelerimiz devam etmekte.  Laledere köyümüzde Doğalgaz çalışmalarının yakında başlanacak olması müjdesini ve inşallah kışın da doğalgazın kullanılabilecek olmaları yönüyle köyümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum”

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.