Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Köydes’ten Burhaniye’ye 200 Bin TL’lik Yatırım

Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Burhaniye Köyü’nün altyapısı değişecek. KÖYDES kanalıyla köyde 200 bin TL’lik bir yatırım gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 03.09.2020 09:38
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Köydes’ten Burhaniye’ye 200 Bin TL’lik Yatırım

Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin ve Yalova İl Genel Meclis Başkan vekili İdris Durmuş’un katılımı ile  Burhaniye  Köyünde “Vatandaşla Buluşma” toplantısı gerçekleştirdi. Burhaniye köyünde yapılan toplantıda yatırım ve hizmetler ile planlanan yatırım ve hizmetler üzerinde duruldu. Burada köyün içme suyu şebekesinin yenileneceği müjdesini veren Durmuş projenin detaylarını paylaştı.  Durmuş,  “Çiftlikköy Kaymakamımız Ömer Bilgin ile Burhaniye Köyümüzde yapılan program oldukça verimli geçti. Rutin olarak köylerimize yaptığımız programlarda vatandaşlarımızın taleplerini takip etme ve yerine getirilmelerini değerlendirme yönüyle çalışma ziyaretlerimize devam ediyoruz. Sonrasında da teknik çalışma amacıyla heyet ile yerinde görerek taleplerin yerine getirilebilirliğini inceliyoruz. Kısa zamanda çözüm üretme adına il özel idaremize teşekkür ediyorum” dedi.  

Durmuş sözlerini şu şekilde sürdürdü, “ Burhaniye köyümüz Çiftlikköy ilçe merkezine en uzak köyümüz. Köyümüz yerleşik alanı yönüyle topoğrafik nedenlerden ötürü oldukça dağınık. Köyümüzde il özel idaremiz tarafından geçmişte pek çok yatırım ve hizmet getirildi. Zaman içerisinde bu yatırım ve hizmetlere yenilerini eklemek için sayın kaymakamımızla Köylere Hizmet Götürme Birliği kanalıyla çalışmalarımız sürüyor. Sayın Valimiz Muammer Erol önderliğinde geçtiğimiz aylarda köyümüze çalışma programı düzenlenmişti. Bu çalışma programında köylülerimizden gelen talepleri zaman içerisinde gerek İl Genel Meclisimizin gündeminde, gerekse Genel Sekreterimiz Selim Karahan ve genel sekreter yardımcılarımız, ilgili birim müdürlerimizin sahalarına giren konularda çözüm ve hizmet üretmeye çalıştık. Bu planlı program dahilinde süreç devam ediyor. Bütçe imkanlarımız elverdiği ölçüde taleplere cevap vermeye devam edeceğiz.

Burhaniye köyümüzdeki tarla yollarının gerek bakımı, gerekse de yeni tarla yollarının açılması yönüyle yaz başında il özel idaremiz çalışmalarını tamamladı. Ayrıca köy içi yollarında da bakım yapıldı. İlgili birimdeki tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Burhaniye muhtarlık binamızın tadilatı konusu İl Genel Meclisimizde görüşülerek karara bağlanmıştı.  İhalesi yapıldı ve 2 katlı köy muhtarlık binasının tadilatı kısa zamanda tamamlanarak modern bir binaya kavuşacak. Binanın mantolaması ve çatısının tadilatı ile inanıyorum işlevselliğini daha da artıracak. Hizmet binalarımız modern görünüme sahip olmaya devam ediyor. Diğer köylerimizin de  muhtarlık binalarımızdan gerekli olanların planlama yapılarak süreç içerisinde tadilatlarını yapmaktayız. Bu yönüyle de İl genel meclisimizdeki tüm arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum.

Köy meydanı konusundaki taleplerinin karşılanması hususunda da çalışmalarımız sürüyor. Belirtilen alanın gerek hukuki durumu, gerekse de alanın kazandırılması ile ilgili teknik ön çalışmalar devam ediyor. Meydanda inanıyorum ki köyümüzün diğer taleplerine de cevap verebileceğimiz çözümü önümüzdeki süreçte yapacağız.

Geçmişte yapılan içme suyu şebekesinin yıllar içerisinde yetersiz kalmasından dolayı 2020 yılı Köydes Yatırım Programı içerisinde yaklaşık 200 bin TL civarında maliyete sahip olacak ‘Burhaniye Köyü İçme Suyu Şebeke Değişimi’ yatırımımızı önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğiz.  Köyümüzdeki su ile ilgili uzun yıllar ihtiyaca cevap verecek olan bu yatırım ile köyün su ile ilgili taleplerini de karşılamış olacağız. Suyun ne denli önemli yere sahip olduğunun ve önceliğinin de bilincinde bu yatırımımıza öncelik verildi. Köylülerimiz de bu yatırım için bizlere çalışma toplantımızda destek verdiklerini gördük. Biz de hızlı şekilde bu yatırımı en kısa sürede tamamlama arzusundayız. Su şebekesinin planlamasında köy muhtarımızın ve azalarımızın talepleri dikkate alınarak projelendirme yapıldı. Herhangi bir arıza durumunda tüm köy susuz kalmadan lokal su kesintisi yapılarak çözüm üretilmesi için çeşitli noktalara vanalar daha fazla konulacak. Su medeniyettir ve bu medeniyeti köylerimizin en ücra noktalarına kadar problemsiz götürme arzusundayız. Burhaniye Muhtarımız Ramazan Üzüm’e ve köy halkımıza teşekkür ediyorum. Köy muhtarlarımızla ve il genel meclis üyesi arkadaşlarımızla uyum içerisinde daha güzel ve ekonomik olarak da daha kalkınmış cennet köşeleri olan köylerimiz için çalışmalarımız daha da artarak devam edecek”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.