Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Konteyner Kent Aydınlatmasına CHP’den Ret

Kazımiye Köyü’nde yapılacak olan Konteyner Kent’in aydınlatması için Yalova Belediyesi’nin çalışma yapması Yalova Belediye Meclisi’nin AK Partili üyelerinin, “Evet”, CHP’li üyelerinin ise, “Hayır” oyu vermesi sonrasında oy çokluğu ile kabul edildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2023 08:27
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Konteyner Kent Aydınlatmasına CHP’den Ret

Bağlarbaşı Mahallesi’nde başlayan Kentsel Dönüşüm kapsamında TOKİ tarafından evlerin yapılmasına kadar geçecek sürede hak sahiplerinin barınma ihtiyaçlarını karşılamak adına Kazımiye Köyü sınırları içerisinde bir konteyner kent kuruluyor. Bu çerçevede Yalova’ya getirilecek 60 konteyner altyapı çalışmaları da yüklenici firma tarafından yapılmak üzere yerleştirilecek. Burada kurulacak konteyner kentin aydınlatması ise UEDAŞ tarafından yapılacak. Ancak UEDAŞ ödenek olmadığı için bu çalışmayı Yalova Belediyesi’nin yapmasını ve harcamanın yüzde 80’lik bölümünü ise belediyeye geri ödenmesini teklif etti. Bu teklif ek gündem maddesi halinde Yalova Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısına geldi. Madde mecliste tartışmalara da yol açtı. CHP’li üyeler konunun ileride yasal sonuç doğurabileceğini ifade ettiler. Bunun üzerine söz alan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Biz burada konteyner kentin bir an önce kurulmasını ve Bağlarbaşı Mahallesindeki hak sahibi vatandaşların mağdur edilmemesini istiyoruz. UEDAŞ ödeneğinin bulunmadığını bu aydınlatma çalışmasının 4-5 ay gecikebileceğini bize bildirdi. Bunu belediye olarak bizim yapmamız durumunda burada ki harcamanın yüzde 80’lik bölümünün iş teslimi yapılmasının hemen sonrasında belediyeye geri ödeneceğini bize belirtti. Biz de vatandaşlarımızı mağdur etmemek ve bu kış aylarında onları bekletmeden bir an önce konteyner kentteki evlerine yerleştirmek istiyoruz” dedi.
Yasal olmayan hiçbir işe imza atmalarının da söz konusu olamayacağını dile getiren Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “19 milyon TL’lik konteyner kent kuruyoruz. Burasının elektriklerini yapacağız. Işıkları yanacak. Orasının ihtiyaçları giderilecek. Burada yasal olmayan hiçbir şeye imza atmıyoruz. Siz deseniz bile biz zaten yasaya aykırı bir şeye imza atmayız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından yapılan oylamada Konteyner Kent’in aydınlatma işinin UEDAŞ’ın talebi doğrultusunda Yalova Belediyesi tarafından yapılması teklifi CHP’li meclis üyelerinin, “Hayır” oylarına rağmen AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin, “Evet” oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.