Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Konservatuar 2009 / 2010 Yılı Eğitimine Başladı

Yalova Belediyesi Konservatuarı düzenlenen törenle eğitime başladı. Burada konuşan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, “Konservatuarın Formel bir yapıya kavuşturulmasını istiyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi Konservatuarı’nın 2009/2010 eğitim öğretim yılına başlaması dolayısıyla bir tören düzenlendi. Tören Yalova Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin Yılmaz ve Hikmet Yavuz ile çok sayıda davetli katıldı. Açılış öncesi bir konuşma yaparak konuklara bilgi veren Konservatuar Müdürü Ömer Faruk Öskan, “Konservatuar 2009/2010 eğitim öğretim yılına bugün resmen başlıyor. Bu yıl 210 öğrencimiz burada eğitim görecek. Elbette ki konservatuar olarak hedefimiz burayı sanat üreten bir yer haline getirebilmek” dedi.

Öskan’ın ardından söz alan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ise, “Konservatuar 2005 yılında dönemin Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu tarafından devreye sokuldu. O nedenle öncelikle buraya verdiği emeklerden dolayı Binicioğlu’na teşekkür ediyorum. İlk açıldığında Tigem Arazisi içerisinde ki binada eğitim veren Konservatuar çeşitli nedenlerle tahliye edilmek zorunda kaldı. Bu yıl ise ilk yapılışında Kadın Sığınma Evi olarak tasarlanan daha sonra Kadın İletişim ve Destek Merkezi olarak hizmet veren bu binada eğitime başlıyor. Yalova hep sanatsal ve kültürel altyapıya sahip bir il olmuştur. Konservatuarın bu alt yapının değerlendirilmesi ve bu alandaki çalışmaların artarak sürmesi amacına önemli hizmetleri olacaktır. Ancak şu unutulmamalıdır ki burası formel bir yapıya sahip bir konservatuar değil. Yani üniversiteye bağlı bir konservatuar da alınan diploma ile buradan alınan diploma eş değer değil. Ancak biz konservatuarı Yalova Üniversitesi bünyesinde oluşturulacak bir Sanat Fakültesi’ne bağlayarak formel bir yapıya kavuşturulmasını istiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız da sürüyor. Böyle bir yapılanmanın oluşması durumunda burada ki öğrenci sayısının ise çok daha artacağına kesin gözüyle bakıyorum” şeklinde konuştu.

Ardından konservatuarın 2009 / 2010 eğitim öğretim yılının açılışını simgeleyen kurdele Yalova Vali Yardımcısı Hamdi Bolat ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal tarafından kesildi. Konservatuar Müdürü Ömer Faruk Öskan konukları konservatuar da gezdirerek bina ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.