Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koçal, "Demokrasi Hazım Meselesi"

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal YTSO'ya ait Ramazan yardım erzaklarının bir bölümünün Karanfil Evleri kanalıyla dağıtıldığı iddialarına cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Koçal, "Demokrasi Hazım Meselesi"

"Anlaşılan YTSO'da seçim çekişmesi halen devam ediyor ama Demokrasi hazım meselesi" diyerek Kırmızı Liste üyelerine gönderme yaptı.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen YTSO meclis toplantısında TOBB tarafından gönderilen Ramazan yardımlarının bazı üyelerce Yalova Belediyesi Karanfil Evleri üzerinden dağıtıldığı gündeme gelmişti. Bu iddia üzerine mecliste sert tartışmalar yaşanmıştı. Kamuoyuna da yansıyan iddialara Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'dan cevap gecikmedi. Koçal ortaya atılan iddialarla Yalova Belediyesi'nin ilişkilendirilmeye çalışılmasını doğru bulmadığını dile getirerek, "Birileri çıkıp YTSO'nun Ramazan yardımlarını Karanfil Evleri vasıtası ile dağıtılarak siyasi malzeme yapıldığını iddia etmiş. Şunu net bilmek lazım ki Yalova Belediyesi'nin kimsenin bir şeyine ihtiyacı yok. Biz Ramazan'da YTSO'nun dağıttığı yardım malzemesinin 10 katını dağıttık. Bir her gün 150 vatandaşa sıcak yemek vermeye devam ediyoruz. Bu yemekleri ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine götürüyoruz. Ama kimseyi rencide etmemek için bunu gizli gizli yapıyoruz. Yani bizi böyle bir şeyle ilişkilendirmeye çalışmak abesle iştigaldir" dedi.

Belli Ki Çekişme Sürüyor
YTSO'da çekişmelerin seçimden sonra da devam ettiğini dile getiren Koçal Kırmızı Liste üyelerine gönderme yaparak, "Seçim bitti. Yönetim oluştu. Anlaşılan birileri seçim çekişmesini devam ettiriyor. Ancak Demokrasi hazım meselesidir. 10 kişi yarışır 1 kişi kazanır. Sonrasında herkes birlik olur ve temsil ettiği kurum için güç birliği yapar. Bunu yapamayanların temsil ettikleri kurumlara faydası dokunmaz" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.