Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koçal’dan “Geleceğin İnşası”

Yalova Belediye Eski Başkanlarından YGH lideri Yakup Koçal “Geleceğin İnşası” adını verdiği kitabı önümüzdeki günlerde okurları ile bulaşacak. Koçal “Geleceğin İnşası” adını verdiği kitabı “Bu çalışma

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediye Eski Başkanlarından YGH lideri Yakup Koçal “Geleceğin İnşası” adını verdiği kitabı önümüzdeki günlerde okurları ile bulaşacak. Koçal “Geleceğin İnşası” adını verdiği kitabı “Bu çalışmayı, geleceğe yollanan bir işaret fişeği olarak kabul edin. Geleceğin İnşası, harcını tüm Yalovalılarla birlikte atacağımız bir süreç olacaktır” şeklinde değerlendirdi.

Koçal konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Geleceğin İnşası, geleceği yönetme iddiasıdır. Temel dayanakları ve üzerine inşa edilecek zeminin bilgisi, bilimselliği içermez ise, rüzgarda savrulan yaprak misali, geri kalmışlıktan dünyanın çöplüğüne savrulmak kaçınılmaz bir sonuçtur..
 İdeal diye tanımladığımız netice, kardeşlik kültürünün egemen olduğu, toplumsal refah ve mutluluğun en üst düzeyde gerçekleştiği ortamın gerçekleşmesidir.

Dünden çıkardığımız iki temel ders var. Biri, eğer zamanın şartlarına göre göreceli olarak nitelikli insan gücüne ve güçlü iktisadi yapıya sahipseniz, tarihin önlenemez diyalektiği her zaman önümüze, ideal neticeyi oluşturacak dönüşümü gerçekleştirmek üzere, fırsatlar çıkarabildiğidir. İkincisi, kentlerin iktisadi büyümesinde kara, deniz ve hava yolları, yani ulaşım kolaylığı nasıl en önemli belirleyici etken olmuş ise, bugünde aynı dinamik, üretim süreçlerinin artık “zaman” ve “mekan”dan bağımsız olmasını sağlayan, elektronik yollar vasıtası ile gerçekleşmesidir.

Küresel boyutta Türkiye’nin, ulusal boyutta ise Yalova’nın avantajı, hem coğrafi konumları, hem de “nitelikli emeğe” ulaşabilmek için sahip oldukları potansiyelleridir. Siyaset, mevcut potansiyeli göreceli üstünlüğe dönüştürebilmektir.
Bu çalışmayı, geleceğe yollanan bir işaret fişeği olarak kabul edin..
Geleceğin İnşası, harcını tüm Yalovalılarla birlikte atacağımız bir süreç olacaktır.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.