Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kent Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Çınarcık Kent Konseyi’nin 2017 Yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı Çınarcık Belediyesi Hizmet Binası Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2017 08:48
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kent Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Çınarcık Kent Konseyi’nin 2017 Yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı çerçevesinde 2016 Yılı faaliyet raporu Genel Sekreter Recep Çevik tarafından toplantıya katılanlara sunuldu. Bir yıl içerisinde yapılan projelerin yanında Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yerelleştirilmesi hakkında kurul üyelerine bilgi verildi. Toplantı sonunda Çınarcık Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen ve Çınarcık Kent Konseyinin ev sahipliği yaptığı “Yetişkinlere Yönelik Okuma – Yazma Kursu” mezunlarına sertifikaları verildi. Kurs eğitmeni Serpil Altınay’a teşekkür hediyesi takdim edildi. Çınarcık Kent Konseyi Başkanı Harun Karademir, “Çınarcık Kent Konseyinin kurulduğu günden bu yana yavaş ancak sürekli yükselen bir ivmeye sahip olduğunu görmekteyiz. Kentimizde diğer birçok kentte olduğu gibi yoğun bir sivil toplum bilinci ve hareketinin olmayışı; kentin konsey oluşumuna yabancı olması gibi etkenler yavaş ilerlememize neden olsa da ilerleyen süreç içerisinde hızımızın artacağı ve kente katacağımız artı değerlerin yükselişi kaçınılmaz olacaktır. Sıfır noktasından bugünlere gelinmesinde bize vermiş olduğu destekler için Çınarcık Belediyesi ve Belediye Başkanımız Sayın Avni Kurt’a huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca özverili çalışmalarından dolayı Genel Sekreterimiz Recep Çevik’e ve mesailerinden kısarak toplantılarımıza katılan öneri ve fikirleriyle ilerleyişimize katkı sunan tüm yürütme kurulu üyelerine teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Hepinize teker teker teşekkür ediyor. Genel Kurulumuzu saygı ile selamlıyorum” dedi.

Genel kurulda söz alan Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi ise, "Kent Konseyi’nde görev yapan  her arkadaşımız önemli bir işe soyunmuş oluyor. Kent Konseyi iyi çalıştırılırsa, Çınarcık’ın sorunlarının çözümünde önemli katkı sağlayacaktır. Kent Konseyi’nde birlik, berberlik, kardeşlik, dostluk duygularıyla özgür ve açık bir platformda fikirlerimizi paylaşmanın, ortak akılla hareket etmenin ; dolayısıyla katılımcı bir demokrasiyle ilçemizi yönetmenin en güzel örneğidir. Şuana kadar güzel projeler yaptığınızı gördüm, bunların bundan sonra da devam etmesini diliyorum" diye konuştu.

Genel kurulda konuşan Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, belediye olarak Kent Konseyini desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Avni Kurt, hemşerilik bilincinin yerleşmesi ve kent sorunlarının çözümü noktasında konseyin çalışmalarının oldukça önemli olduğunu kaydederek “Kent Konseyleri katılımcı demokrasilerde sivil  halkın sesi ve ruhudur. Konseyler, toplumun yaşadığı çevreyle ilgili düşüncelerini, öneri, tenkit ve isteklerini dile getirerek bu isteklerin gerçekleşmesi için belediye meclislerine öneriler sunan demokratik yapılardır. Belediye meclisimiz Çınarcık Kent Konseyi'nde alınan kararları icraata geçirmek için hiç bir zaman tereddüt etmemiştir ”dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.