Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kazımiyeli Çiftçiler Sorunlarını Anlattı

Köy ziyaretleri kapsamında Kazımiye’yi ziyaret eden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar Kazımiyeli çiftçilerle yaptığı sohbette çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2018 09:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kazımiyeli Çiftçiler Sorunlarını Anlattı

İl Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Kulaber’le birlikte Kazımiye’ye yaptığı ziyarette çiftçiler İl Müdürü Suat Parıldar’a sorunlarını anlattılar. Çiftçiler Seralarında yetiştirdikleri sebzeleri ederi fiyata satamadıklarını, traktör ve arazilerini satmak zorunda kaldıklarını, yetiştirdikleri ürünlerden en çok parayı pazarcı esnafının kazandığını, ürünlerin pazarlanması konusunda hal esnafından sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdiler.

Çiftçiler ayrıca yem fiyatlarının yüksek olmasından dolayı kaba yem üretemediklerini, hibe hayvan dağıtım projelerinde dışarıdan hayvan alıp dağıtmak yerine köylünün elindeki mevcut sertifikalı hayvanların kullanılmasını ve köylerine yapılan projelerin İl Müdürlüğü tarafından takibine devam edilmesini istediler.

Suat Parıldar’da çiftçileri dinledikten sonra yaptığı genel değerlendirmede İl Müdürlüğü olarak köylerinde bulunan kooperatifle ilgili sorunların aşılması için Muhtarlık, Kooperatif Başkanı ve Üyeler ile çalışma yapacaklarını, alternatif ürün yetiştiriciliği kapsamında Trabzon Hurması başta olmak üzere alternatif ürünler konusunda çalışma yaparak kendileriyle paylaşacaklarını ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.