Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Karar Yargıya Taşınacak mı?

Meteoroloji Müdürlüğü'nün bulunduğu alan ile yan tarafında imar planlarına park olarak işli olan 3 bin metre karelik alanın imar planı değişikliği ile eğitim alanı yapılması kararı Yalova Belediye Başkanı tarafından veto edilmişti.

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2018 09:34
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Karar Yargıya Taşınacak mı?

Ocak ayı belediye meclisi gündemine bir kez daha gelen konu yeniden AK Partili meclis üyelerinin evet, CHP'li ve Bağımsız meclis üyelerinin hayır oyları ile bir kez daha kabul edildi. Vatandaşlar ise başkan Salman'ın kararı yargıya taşıyıp taşımayacağını merak ediyor.

Yalova Belediye Meclisi 2018 yılının Ocak ayı meclisinin son oturumunda Meteoroloji Müdürlüğü'nün bulunduğu alanın imar plan değişikliği ile eğitim alanına dönüştürülmesi konusu bir kez daha tartışma yaşanmasına neden oldu. Bilindiği üzere Aralık ayı meclisinde teklif oy çokluğu ile kabul edilmiş, ancak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 5 gün içerisinde veto hakkını kullanarak kararı tekrar görüşülmek üzere meclise iade etmişti. Konu hakkında İmar Müdürü Kemal Baş meclis üyelerine bilgilendirme yaptı. Konuyla ilgili söz alan İmar Komisyonu Başkanı Cemil Aydın, "Milli Emlak Müdürlüğü haricindeki tüm kurumlardan uygunluk görüşünün geldiği" dile getirdi.

AK Parti Grup sözcüsü Kasım Avar da Milli Emlak Müdürlüğü'nün de uygundur görüşünü hazırladığını en geç 1 ay içerisinde bu görüşün de meclise sunulacağını belirtti. Bunun üzerine söz alan CHP Grup sözcüsü Şerafettin Çelik, kurum görüşleri tamamlanmadan ve özellikle de yerin sahibi olan Milli Emlak Müdürlüğü'nün olumlu görüşü alınmadan meclisten bir karar çıkmasının son derece yanlış olduğunu belirtti. Çelik AK Parti grubuna bir de soru yönelterek, "Geçen ayki mecliste 9.5 milyon TL'lik ödeneğin bu karar alınmaması halinde geri gideceğini dile getirdiniz. Başkan kararı veto etti. Bu para ne oldu. Eğer geri gitmediyse siz meclisi mi yanılttınız. Gittiyse zaten sorun kalmamıştır" dedi.

Ardından yapılan oylamada ise Meteoroloji Müdürlüğü ve yan tarafındaki alanın imar planlarına eğitim alanı olarak işlenmesi konusu oy çokluğu ile kabul edildi.
Meclis kulislerinde ise 2. bir veto hakkı bulunmayan belediye başkanının kararı yargıya taşıyacağı konuşuluyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.