Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kan Donduran Cinayetin Davasına Başlandı

Çınarcık İlçesinde 2017 yılının haziran ayında kaçırdığı 6 yaşındaki Eylül Umutlu adlı kız çocuğuna metruk bir binada önce tecavüz eden ardından da boğarak öldüren Murat Şahin Akyüz  adlı şahsın ilk duruşması yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 19.01.2018 07:50
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kan Donduran Cinayetin Davasına Başlandı

Duruşmaya SEGBİS sistemi ile katılan cinayet zanlısı, “Eylül’ü diğer çocuklar arasındaki en iri çocuk olduğu için seçtim” dedi. Kanında hiçbir uyuşturucu etken maddesi bulunmayan zanlı, “Benim kanımda uyuşturucu belli olmuyor” diye pişkin bir ifade vererek mahkeme heyetini şaşırttı.
  2017 yılının 1 Haziran günü evinin çevresindeki parkta oynarken kaçırılan ve ardından Kırlangıç Sitesi adlı metruk binada tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülmüş şekilde bulunan Eylül Umutlu adlı küçük kızın katil zanlısı Murat Şahin A.  ilk kez Yalova Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Güvenlik gerekçesi ile tutuklu bulunduğu Kandıra Kapalı Cezaevinden getirilmeyen ve mahkemeye SEGBİS Sistemi ile katılan zanlı mahkemede susma hakkını kullanmak istediğini söyledi.

Kan donduran ifade
Hakimin savcılıkta ve jandarmada verdiği ifadelerde ise kan donduran ayrıntılar dikkat çekti. Sanık Murat Şahin Akyüz’ün savcılıktaki ifadesinde, “Çocuklar parkta oynuyordu. Aralarındaki en iri çocuk Eylül’dü. Onun yanına gidip kendisini gezmeye götüreceğimi söyledim. Elinden tutup çalılık bir yere götürdüm. Korkup ağlamaya başladı. Kendisini bayıltıp valize koydum. Sonra Kırlangıç Sitesine gittim. Valizi açtığımda nabzını kontrol ettim. Halen yaşıyordu. Ben yıllardır Bonzai kullanıyorum. O günde kullandım. Sonrasını hatırlamıyorum” dediği öğrenildi.

“Uyuşturucu benim kanımda belli olmaz”
  Hakim, Murat Şahin Akyüz’e kanında uyuşturucu etken madde bulunmadığını hatırlattığında ise sanık, “Ben yıllardır uyuşturucu kullanıyorum. Uyuşturucu benim kanımda belli olmuyor” diye cevap verdi.

  Davacı baba Nurettin Umutlu ve anne Aysel Umutlu’nun avukatları Erdem Keleş ise, sanığı cinayeti tasarlayarak işlediğinin açık olduğunu dile getirdi. Şahsın suçunun deliler eşliğinde açık olduğunu belirten Keleş, “Biz sanığın, tasarlayarak adam öldürme. Canavarca his ve eziyet çektirirerek öldürmek suçlarından müebbet hapse çarptırılmasını istiyoruz” dedi.

Mahkeme heyeti davayı 22 Mart 2018 tarihine ertelerken sanık Murat Şahin Akyüz ‘ün tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Küçük kızın kanında psikiyatrik ilaç kalıntısı tespit edildi
Mahkeme de hakim sanık Murat Şahin Akyüz’e küçük kızın kanında psikiyatrik tedavilerde kullanılan ilaçların kalıntılarına rastlandığını kıza her hangi bir ilaç verip vermediğini de sordu. Sanık, hiçbir şey hatırlamadığını dile getirerek, soruyu yanıtsız bıraktı. Davacı tarafın avukatı ise sanığın küçük kızı bavula koymasının başka bir açıklamasının olamayacağını dile getirerek şahsın olayı tasarladığını bir kez daha tekrarladı.

“İdamını istiyoruz”
  Mahkeme çıkışında bir açıklama yapan davacı tarafın avukatı Erdem Keleş, “Adli tıp raporunu bekliyoruz. Dosyada başka bir şey kalmadı. Biz bu celsede bitmesini bekliyorduk. Adli tıp raporunu beklemek zorundayız. Bizim bu aşamadan sonra sanığın en ağır şekilde cezalandırılıp her hangi bir takdiri indirimden dahi yararlandırılmamasıdır. Bize göre sanık eylemi tek başına işlemedi. Birden fazla yardımcısı var. Bunlarla ilgili de gerekli yasal prosedürleri başlatmayı hedefliyoruz” dedi.
Eylül Umutlu adlı kızın babası Nurettin Umutlu ise açıklamasında, “Biz bu şahsın idamını istiyoruz. Bu tip olayların yaşanmaması için devletimizin idamı getirmesini istiyoruz. İdam yoksa da müebbet hapis cezasına çarptırılmasını ve hiçbir aftan yararlanmamasını talep ediyoruz” diye konuştu.
Mahkeme çıkışında talihsiz kızın babası, annesi ve yakınları da göz yaşlarına boğulurken, şahsın idamını istediklerini tekrar tekrar dile getirdiler. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.