Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kamuda Kariyer Planlaması Konferansı

Yalova Valiliği tarafından planlanan, "Kamu Yönetiminde Kariyer Planlaması" konulu konferans İl Özel İdaresi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2021 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kamuda Kariyer Planlaması Konferansı

Yalova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muharrem Es’in konuşmacı olarak katıldığı konferansı Yalova Valisi Muammer Erol da takip etti.

Kamu personellerinin mesleki gelişimlerine katkı sunmayı amaçlayan etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Yalova Valiliği tarafından, Yalova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muharrem Es’in konuşmacı olarak katıldığı, "Kamu Yönetiminde Kariyer Planlaması" konulu bir konferans düzenlendi. Konferansa Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, Yalova Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali ve davetliler katıldılar. Konferansta kamu ve özel sektör arasındaki kariyer planlama ve çalışma farklılıklarına değinen Prof. Dr. Muharrem Es, “Kariyer planlama ve kariyer geliştirme fonksiyonlarıyla çalışanlar; yeteneklerini, bilgisini ve tecrübelerini, kısaca kendilerini geliştirmektedirler. Kariyer planlama ve geliştirme; kişinin, örgütün geleceğe dönük hedefleri ile kendi bireysel hedefleri arasında koordinasyon sağlanarak; mevcut işlerini daha iyi yapabilmesi için yeterliliklerin geliştirilmesi ile ileride üstlenebileceği pozisyonlar için yeni yeterliliklerin kazandırılmasıdır. Kişiler, kendi bireysel hedefleriyle aktivitelerinin, örgütün gelecekteki iş hedefleri ile uyum içerisinde olması konusunda duyarlı olmalıdır. Yöneticiler;  çalışanlara, zaman, destek ve kaynak sağlayarak, kişisel planlarının gerçeğe dönüşmesinde imkânlar verilmelidir. Kariyer yönetiminde çalışanlar, uygulamak istedikleri kariyer planlarını gerçekleştirmenin yollarını aramaktadırlar. Bu kişiler açısından kariyer planlan örgütün kariyer planı arasındaki uyum, kariyer yönetimine geçişte ortaya çıkabilmektedir. Çalışanlar kariyer yaşamlarında kendilerine tanınan kariyer fırsatlarım değerlendirerek kariyer hareketliliği yaşamaktadırlar. Kişinin kariyer yaşamında bazı dönemleri zorunlu olarak yaşadığı kabul edilmektedir. Kariyer hayatının ilk yıllarında birçok çalışan zorluklarla karşılaşmakta ve daha sonrada çeşitli durgunluk (plato) dönemlerine girmektedir. Bu dönemleri çabuk atlatan çalışanlar kariyerlerinin bundan sonraki dönemlerinde kolay karar verebilmektedirler. En azından kariyerleri boyunca neler yapacaklarını daha gerçekçi bir şekilde değerlendirebilmektedirler. Kariyer yaşamı emekli olma kararı ile son bulmamaktadır. Bazı çalışanlar, emekli olduktan sonra yeni bir kariyere başlama yönündeki kararlarını iş yaşamları sırasında karar vermektedirler” dedi.

Konferans sonrasında verdiği faydalı bilgilerden dolayı Yalova Valisi Muammer Erol tarafından Yalova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muharrem Es’e çiçek ve “Atatürk’ün Kenti Yalova” kitabı takdim edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.