Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Kaldırımlar Yayalarındır.”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, ”Kaldırımlar Yayalarındır Projesi” ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Kaldırımlar Yayalarındır.”

Amacımız:”Kaldırım işgallerinin ortadan kaldırılmasıdır.”
“Kentimizde ne yazık ki kaldırımlar hatta yollar başta esnaf olmak üzere araçlar ,motosikletler, bisikletler tarafından işgal edilmektedir .Kaldırımlara gelişigüzel konulan reklam tabelaları, dükkan önlerine konulan park edilemez levhaları ve dükkana ait ürünlerin sergilendiği sepet ve stand benzeri şeyler kaldırımlarımıza sahipsiz bir görüntü kazandırmaktadır. Kaldırımların, bazı esnaflarımız tarafından işgal edilmiş olması, yaya kaldırımı kullanımını zorlaştırmakta ve bu durum trafik güvenliğini de tehlikeye sokmaktadır.
Bilindiği üzere kanunen kaldırımlar yayaların kullanımına aittir. Kaldırımda rahat bir şekilde herhangi bir engele takılmadan yürümek vatandaşımızın en doğal hakkıdır. . Özellikle de hareket kabiliyeti kısıtlı olan yaşlıların ve çocuk arabası ile dolaşan vatandaşlarımızın yaya kaldırımlarını kullanamadıklarından dolayı bu durum trafik güvenliğini de tehdit eder hale gelmiştir. Yayaların işgaller yüzünden kullanamadığı kaldırımların engelli vatandaşlarımız tarafından kullanması ise imkansızdır. İşgaller sonucu yayalar araç trafiğine ayrılmış yollarda yürümek zorunda kalmakta, bunun sonucu olarak da kazalar meydana gelmektedir.”
Kaldırımların yayalaştırılması için, esnaflara belirli bir zaman verildikten sonra uygulamaya geçileceğini vurgulayan Başkan Vefa Salman, ”Konuyla ilgili çalışmaları Zabıta Müdürlüğümüzle başlattık. Birkaç gün içinde esnaf ve vatandaşlarımıza el broşürleri dağıtarak , basına konuyla ilgili bilgi akışı sağlayarak bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu konuda esnaf ve vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını temenni ediyorum. ”dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.