Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadınlara Meslek Sahibi Olacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde sürdürülen Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi'nin Yalova ayağının startı RDKM'de düzenlenen programla verildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kadınlara Meslek Sahibi Olacak

Yalova Valisi Esengül Civelek'in yanı sıra İlçe Kaymakamları, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, STK Müdürleri ile çok sayıda davetlinin katıldığı Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi'nin startı RDKM'de verildi. Programa "Biz Büyük Bir Aileyiz" ve "Gönül Elçileri" konulu kısa filmlerin izlenmesi ile başlandı. Ardından bir konuşma yapan Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, "Biz sadece kadınlarımız için değil kimsesiz çocuklarımız içinde aile edindirme programı sürdürüyoruz. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda 2012 yılında 4 ailede 6 çocuk aileye kavuşturulurken bu sayıyı 2013 yılında 13 ailede 18 çocuğa çıkardık. Yine engellilere ve yoksul ailelere aylık 1.5 milyon TL'lik yardım dağıtıyoruz. Şimdi bu projenin diğer bir ayağı olan Kadınlara Meslek Edindirme Projesi'nin startını veriyoruz" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun'un ardından söz alan Yalova Valisi Esengül Civelek ise Yalova'da kadınların geleceğinin son derece parlak olduğunu dile getirdi. Civelek konuşmasında, "Salondaki geniş katılım bu projenin ilimizde büyük bir başarıya ulaşacağı konusunda beni umutlandırıyor. Kadınlarımızı artık gelecekte güzel günler bekliyor. Kadınlarımız hak ettikleri bir şansı yakalıyorlar. Hem kadınlarımız kazanacak hem de ülkemiz. Çünkü biz büyük bir aileyiz. Projenin amacı eğitim seviyesi düşük ekonomik açıdan yetersiz koşullarda olan, imkansızlıklar içerisinde okuyamamış genç kızlarımızı ve kadınlarımızı mesleki eğitime yönlendirmek, mesleki eğitim kazandırarak istihdam edilebilmelerini sağlamaktır. Proje 81 ilde eş zamanlı başlatılan bir projedir. Projenin gerek ülkemiz genelinde ve gerekse ilimizde hayata geçirilmesi ve başarıyla yürütülmesi sürecinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımızın , belediye başkanlarımızın, muhtarlarımızın, üniversitemizin, STK'larımızın, Gönül Elçilerimizin ve rol model kadınlarımızın desteği, işbirliği büyük önem taşıyor. Genç kızlarımızın ve kadınlarımızın bilgi ve beceriye erişimleri için hep birlikte yaşamlarına küçük bir dokunuşta bulunmalıyız. Yaşamlarında bir fark yaratmalıyız. Hiç birimiz sadece benim çabamla ne olur dememeliyiz. Çevremizdeki kadınlara el uzatmalıyız" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.