Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadınlara Meslek Edindirme Projesi Çiftlikköy’de

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Emine Erdoğan himayesinde yürütülen “Gönül Elçileri” projesinin alt ayağı olan “Kadınlara Meslek Edindirme Projesi” tanıtım toplantısı, Çiftlikköy GSD İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kadınlara Meslek Edindirme Projesi Çiftlikköy’de

Etkinliğe Yalova Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun ve Çiftlikköylü kadınlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, ‘Gönül Elçileri’ projesinin toplumun tüm dezavantajlı kesimlerinin hayatına gönülden dokunmayı hedefleyen bir program olduğunu belirterek “Biz valimizin öncülüğünde Kasım ayı itibariyle yoksullara 1275 yaşlı ve engelliye aylık, 500’e yakın aileye de ekonomik destek sağlıyoruz. Ancak devletin gücünün yetmediği yerde gönüllülere ihtiyacımız var. 1 yıldır koruyucu aile üzerinde çalışıyoruz. Yılda 2 kez giyim, bir kez eğitim yardımı, dershane ve kurs ücretlerini hatta çocuğa bakan annenin sigortasız ise sigortasını biz ödüyoruz. Ben herkesi gönül elçisi olmaya davet ediyorum” dedi.

Esin Serdaroğlu’nun bir bayanın gönül elçisine yazdığı mektubu okuması sonrasında kadınlara meslek edindirmeye yönelik bilgilendirme amaçlı kısa film gösterildi. Sonrasında kürsüye çıkan Yalova Valisi Esengül Civelek ise son 11 yılda başta anayasa olmak üzere medeni kanunda, ceza kanununda ve iş kanununda yapılan değişikliklerle kadın erkek eşitliğinin yasal anlamda güçlendirildiğine dikkat çekerek, kadınların toplumsal yaşamın her anında güçlendirilmesi konusunda devletin kararlı tutumunun süreceğini belirtti.
Vali Civelek, “Biz kadınlar ülkemiz nüfusunun yarısını oluşturuyoruz. Kadınların eğitim seviyesinin yükseltilmesi, mesleki kazanımların geliştirilmesi, iş yaşamında yer almaları ülke refahının artmasına olanak sağlayacaktır. Kadınlarımızın iş yaşamında yer alarak istihdama katılımları istenen düzeyde değildir. Bu nedenle bu proje başlatıldı. Proje ile kadınlarımız hak ettikleri şansı yakalayacak. Proje sonunda her kadının bir mesleği, bir geleceği olacak. Hem kadınlarımız kazanacak, hem ülkemiz kazanacak. Gelin, gönül elçisi olun” dedi.
Projeden ekonomik durumu iyi olmayan genç kızların ve kadınların faydalanabileceğini belirten Civelek, meslek liseleri ve açık liseyi bitirmek isteyenlerin proje kapsamında olduğunu kaydetti. Soru cevap bölümüyle etkinlik sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.