Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadına Şiddete Hayır

Anavatan Partisi Kadın Kolları Başkanı Şule Tezcanlı 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası mücadele günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Tezcanlı açıklamasında “Kadınlarımıza, anala

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Anavatan Partisi Kadın Kolları Başkanı Şule Tezcanlı 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası mücadele günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Tezcanlı açıklamasında “Kadınlarımıza, analarımıza, bacılarımıza, kızlarımıza çocuklarımıza uygulanan bu insanlık dışı harekete hep birlikte toplum olarak tepki vermemiz gerektiğini düşünüyor bu tepkimizi ortaya koymak adına bugün itibariyle herkesi evlerinin kapılarına arabalarının antenlerine ve ceketlerimizin yakalarına huzurun simgesi yeşil kurdeleleri takmaya davet ediyoruz” dedi.

Tezcanlı açıklamasını şöyle sürdürdü.”1981 Yılında BM Genel kurulunda alınan bir karar ile 25 kasım günü kadına yönelik şiddette karşı mücadele ve dayanışma günü olarak ilan edildi. “Fiziksel,cinsel veya psikolojik zarar ya da acı ile sonuçlanan, ister özel alanda ister kamusal alanda ,baskı ve ya özgürlüğün engellenmesi” olarak tanımlanan cinsiyete dayalı şiddet,kadınların erkeklerle eşit bir biçimde haklarını ve özgürlüklerini kullanmasını ciddi bir biçimde engelleyen bir ayrımcılık türüdür. Yalnızca özel alanda değil aynı zamanda toplumsal alanda da cinsiyete dayalı şiddet bir araç olarak kullanılmaktadır. Devletlerin hem özel alanda hem de kamusal alanda mevcut olan şiddetti görmezden gelmesi ise cinsiyete dayalı şiddetti sürekli kılan bir etkiye sahiptir.Bu çerçevede,cinsiyete dayalı şiddet herhangi bir gelenek ,görenek,din,kültür ve politik iktidarla mazur gösterilmemeli temel insan hakları ihlali olarak tanınmalıdır.

Bizler Anavatan Partisi kadın kolları olarak; “kadınlara ve cocuklara yönelik şiddete hep birlikte hayır diyelim” “bize güvenin şiddete son verelim” diyoruz.

Kadınlarımıza,analarımıza,bacılarımıza,kızlarımıza çocuklarımıza uygulanan bu insanlık dışı harekete hep birlikte toplum olarak tepki vermemiz gerektiğini düşünüyor bu tepkimizi ortaya koymak adına bugün itibariyle herkesi evlerinin kapılarına arabalarının antenlerine ve ceketlerimizin yakalarına huzurun simgesi yeşil kurdeleleri takmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.