Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadın Meclisi’ne Aile İçi İletişim Semineri

Kadın Meclisi ve Toplum Sağlığı Merkezi arasında yapılan yıllık program kapsamında yer alan, “Aile İçi İletişim” konulu seminer Halil İnalcık Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2018 09:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kadın Meclisi’ne Aile İçi İletişim Semineri

Yalova Kadın Meclisi üyelerinin kişisel gelişimine katkı sağlamaya yönelik aktivitelerine devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen “Aile İçi İletişim” konulu seminer yoğun ilgi gördü. Seminere Toplum Sağlığı Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Esin Yarar ile Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri Canan Cin ve Uday Canan konuşmacı katıldılar. Seminerde, “Aile içi iletişim, evlilik yaşamı, anne, baba ve çocuk iletişimi” gibi konular ele alındı. Seminerde söz alan Toplum Sağlığı Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Esin Yarar aile içi şiddetin son yıllarda artış gösterdiğine dikkat çekti. Yarar, “Kadınların %30 kocalarından şiddet görüyor. Erkeklerin  %34 şiddet kullandığını kabul ediyor. Aile içi şiddetin %40 hastanede tedavi ile sonuçlanmış. Kadınların %57'si boşanmayı düşünüyor, %39 durumu kabulleniyor, %26'sı düzelir umudunu taşıyor” dedi.

Evlilikte empatinin önemine de değinilen seminerde, “ABD yapılan bir araştırmada özgüveni düşük olan eşlerde birbirlerini suçlama eğiliminin daha çok olduğu ve evliliği çekilmez buldukları görülmüş. Eşler arasında empati kurmanın, kendilerini birbirlerinin yerine koymaları büyük bir önem taşıyor” bilgilerine de yer verildi.

Aile içi iletişimde anne, baba ve çocuk iletişimini de büyük bir öneme sahip olduğuna vurgu yapılan seminerde Kadın Meclisi üyelerinden gelen sorular da yanıtlandı. Seminer sonrasında söz alan Kadın meclisi Başkanı Nurten Anıl ise, “Seminer gerçekten çok faydalı bilgileri bizlere ulaştırdı. Sağlıklı bir toplumun temelinde sağlıklı aile yapısı yatar. Bunu sağlamakta karşılıklı kurulan iletişimden geçer. Bu noktada altın değerinde bilgileri bizlerle paylaşan Toplum Sağlığı Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Esin Yarar ile Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri Canan Cin ve Uday Canan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anın seminerin anısına konuşmacılara birer teşekkür belgesi sundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.