Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadın Çiftçilere Seminer

Yalovalı kadın çiftçilere İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda bir eğitim semineri verildi. Seminerde kadın girişimciliği ve kadına şiddet konularında bilgiler verildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.08.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
 Kadın Çiftçilere Seminer

Yalovalı bayan çiftçilerin her alanda gelişmelerini hedefleyen Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Yalova Ziraat Odası ortaklaşa olarak bir eğitim semineri gerçekleştirdiler. İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere KOSGEB Yalova İl Müdürlüğünden Oya Eryiğit ve Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünden Psikolog Gülmedini Gürsoy konuşmacı olarak katıldılar.
Seminer öncesinde söz alan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Vijdan Karagöllü, "Kadın Çiftçi Eğitimi Protokolü ile kırsal alanda yaşayan ve çiftçilikle uğraşan kadınların tarımsal ve sosyal konularda eğitilmesi ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Sanayi Devrimine kadar kadınların görevleri çok belirgin bir şekilde ev veya el işi olarak belirtilmişken sonraki dönemlerde kadınların toplumdaki yerinde anlamlı değişimler olmuştur" dedi.
Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli'de kadınlara hitap ederek, "Kadın çiftçiler olmazsa Türk tarımı ciddi bir sıkıntı yaşar. Sizler topraklarımıza çocuklarınıza sahip çıkar gibi bakarak ülkenin gelişimine ciddi destek veriyorsunuz. O nedenle kadın çiftçilerimizin eğitimini çok önemsiyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından KOSGEB Yalova İl Müdürlüğünden Oya Eryiğit kadın girişimciliği, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğünden Psikolog Gülmedini Gürsoy ise Kadına Karşı şiddet konularında kadınlara bir seminer verdiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.