Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kaçak Kurban Kesim Cezası Ağırlaştı

Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin Başkanlığında toplanan 2024 yılı Kurban Hizmetleri komisyonu, izinsiz ve kaçak kurban kesenlere karşı uygulanacak cezaların ağırlaştırılmasına karar verdi.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 13:23
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 13:23
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Kaçak Kurban Kesim Cezası Ağırlaştı

Kurban Bayramına yaklaşılan şu günlerde Kurban Hizmetleri komisyonu Yalova Müftülüğü’nde toplandı.  Toplantıda "2024 yılı Kurban Hizmetleri Uygulamasına dair Tebliğ" hükümleri ele alındı. Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin’in başkanlık ettiği toplantıda, tebliğde yer alan cezaların Yalova’da da uygulanacağı ve bu konuda taviz verilmeyeceğinin altı çizildi.

2024 yılı Kurban Hizmetleri Uygulamasına dair Tebliğ'e göre, izinsiz ve kaçak kurban kesenlere 2 bin 500 TL'den 50 bin TL'ye kadar para cezası uygulanacak. Ayrıca, bu kişiler hakkında adli işlem de başlatılabilecek. Geçici kurban kesim yeri belgesi için müracaat edecek vatandaşların 12 Haziran 2024 tarihine kadar Yalova İl Müftülüğü'ne başvurarak gerekli izin belgelerini alabilecekleri belirtildi.

Yalova İl Müftülüğü vatandaşları, kurbanlarını yetkili kesim yerlerinde kesmeye ve gerekli izinleri almaya davet etti. Kaçak kurban kesmenin hem dini açıdan sakıncalı hem de yasal yaptırımlara maruz kalma sebebi olduğunu belirten yetkililer, bu konuda duyarlılık gösterilmesini rica ediyor.

2024 Yılı Kurban Hizmetleri Uygulamasına Dair Tebliğ'de kurban kesim yerlerinin belirlenmesi, kesim yapacak kişilerin eğitilmesi, alınacak tedbirler ve bu konulara ilişkin diğer hususlar yer alıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.