Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İşte Yalova’nın Yeni Tören Alanı

Yalova’nın tören alanının değişmesi için çalışmalara başlandı. Yalova Cumhuriyet Meydanının düzenleme çalışmaları ile birlikte, meydanda bulunan Atatürk heykeli kaldırılarak, yeni tören alanına getir

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova’nın tören alanının değişmesi için çalışmalara başlandı. Yalova Cumhuriyet Meydanının düzenleme çalışmaları ile birlikte, meydanda bulunan  Atatürk heykeli kaldırılarak, yeni tören alanına getirilecek.

Meydanda bulunan ve Yalova’nın simgesi olan eski Atatürk Heykeli de Arberetumdan alınarak eski yerine konulacak. Yeni tören alanının Esnaf Sarayı ve Bağ-Kur il binasının ortasında olan ve Prefabrik yapılarda hizmet veren SSK Bölge Müdürlüğünün olduğu alan yeniden düzenlenecek.

Yalova’da bir çok resmi dairenin söz konusu bölgede bulunduğunu hatırlatan Yalova Belediye Başkanı Barboros Binicioğlu “ Öncelikli hedefimiz yalova’ya yaraşır çağdaş bir meydan düzenlemesini hayata geçirmek. Önümüzdeki  günlerde Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi çalışmalarına başlayacağız. Meydandaki heykeli de yeni tören alanına taşıyıp, Yalova’nın simgesi haline gelmiş Atatürk heykelini de eski yerine koyacağız.' dedi.

Yeni düzenlemenin Yalova halkının görüşü ve istekleri doğrultusunda olacağını sözlerine ekleyen Binicioğlu ' Yeni tören alanının değişmesi çok hassas bir konu. Bu nedenle bu değişim kararını sadece belediye Meclisi üyelerinin değil, tüm Yalova halkının birlikte karar vermesi gerekiyor. Halkımıza, sivil toplum örgütlerimize kısaca Yalova kamuoyuna bu önerimizi götürüp, onların görüşlerini aldıktan sonra bunu hayata geçireceğiz” dedi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.