Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İstanbul Caddesi Cazibe Merkezi Olacak

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk yapılan asfaltlama ve ardından başlayan modern aydınlatma projesi ile İstanbul Caddesi’nin bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 06.10.2021 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İstanbul Caddesi Cazibe Merkezi Olacak

 Tutuk caddede yağışlı havalarda yaşanan su baskınlarının önüne geçecek projenin de müjdesini verdi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk göreve geldiğinde ilk sözünü İstanbul Caddesi esnafları ile burada yaşayan vatandaşlara vermişti. Esnafların talepleri üzerine caddede ilk önce asfaltlama çalışması gerçekleştirilmiş ve caddede oluşan olumsuzluklar ortadan kaldırılmıştı. Bunu diğer bir adım olan aydınlatma izledi. Kısa süre içerisinde caddenin aydınlatma işi ihale edildi. Başlayan çalışmalarla yeni ve modern led aydınlatmalardan oluşan elektrik direklerinin dikilmesine başlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk esnaf ve vatandaşlara verdiği sözü tutmanın mutluluğu içerisinde olduğunu dile getirdi. Aydınlatma çalışmasının ay sonuna kadar tamamlanacağını vurgulayan Tutuk, “Biz göreve geldiğimizde İstanbul Caddesi esnafının tek istediği asfaltın yenilenmesi ve caddenin aydınlatılmasıydı. Bu anlamda ilk olarak 2020 yılında bu caddedeki asfaltı yeniledik. 2021 yılı içinde aydınlatma çalışmasını projelendirmiştik. Planlamamız dahilinde aydınlatma ihalesini yaptık ve yapımına başlandı. Bu ay sonu itibarı ile aydınlatma çalışması tamamlanacak. Yani esnafımıza ve caddedeki vatandaşlarımıza verdiğimiz asfaltlama ve aydınlatma sözünü tutmuş oluyoruz. Bizim tek amacımız İstanbul Caddesi’ni bir cazibe merkezi haline getirmek” dedi.

Gazipaşa Caddesi  de ışıl ışıl olacak
İstanbul Caddesi’nde yapılan aydınlatma projesinin ilk örneğinin Gazipaşa Caddesi girişinden PTT önüne kadar gerçekleştirildiğini hatırlatan Tutuk, “Gazipaşa Caddesi’nin girişinde PTT’ye kadar uzanan örnek aydınlatma projesi hayata geçirilmişti. Burada ki aydınlatmayı da PTT’den Donanma Tesislerine kadar uzatacağız. İstanbul Caddesi’ndeki çalışmanın tamamlanması sonrasında hemen burada ki çalışmanın startı verilecek. Gazipaşa Caddemiz de artık boydan boya ışıl ışıl olacak” şeklinde konuştu.

İstanbul Caddesi’ne 2. Müjde
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk İstanbul Caddesi esnafının her yağışta kabusuna dönüşen su baskınlarının önüne geçecek bir projenin de yıl sonuna kadar tamamlanacağını dile getirdi. İstanbul Caddesi esnafına müjdesini verdiği projeyi anlatan Tutuk, “İstanbul Caddesi’nde yağışlarda su tutma problemi var. Onun için de Doğan Sokak üzerinden denize kadar uzanan özel bir yağmursuyu kanalı döşeyeceğiz. Caddedeki yağmur suyunu tahliye etsin diye bu çalışmayı yapacağız. Bunun müjdesini de esnaflarımıza veriyoruz. Yılbaşına kadar bu çalışmayı da tamamlamak ve artık cadde esnafımızın her yağışta kabus yaşamasını önleyeceğiz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.