Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İşkur'dan 8 Ayda 555 Eğitim

İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede; işgücü piyasasında özellikle yeni mezun iş arayanların mesleki niteliklerini geliştirmek, iş arayanlara iş fırsatları oluşturmak ile birlikte firma ve işverenlere kalifiye işgücü yetiştirmeyi amaçladıkları işbaşı eğitim teşviğinin İŞKUR tarafından yürütülmeye devam ettiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 10.08.2017 09:16
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İşkur'dan 8 Ayda 555 Eğitim

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yalova'da 2017 yılının ilk 8 ayında 555 işbaşı eğitimi düzenlendi. Konuyla ilgili bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, "İlimizde işbaşı eğitim programlarının çalışma hayatının tüm taraflarına büyük katkı sunduğunu, bu kapsamda 2017 yılı için 555 işbaşı eğitim program düzenlendi. 820 kişinin bu programlardan faydalandı ve yılsonuna kadar bin 725 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz.

İşyerlerinin ve iş arayanların memnuniyetlerini belirttiği iş başı eğitim desteğimiz sayesinde; Program süresince tüm masraflar ve işçi ücretleri İŞKUR tarafından karşılanmakta ve ilave her bir istihdam içinde sigorta ve pirim giderleri kurumca ödenmektedir. İşverenlere mesleğin niteliklerine uygun elemanı  yetiştirme imkanı sağlarken  aynı zamanda uzun süreli işsizler ve yeni mezun iş arayanlar bu vesileyle iş deneyimi kazanarak iş ve meslek sahibi olmaktadır" dedi.

Eğitim sürecini başarı ile bitiren kursiyerlerin istihdam edildiği işbaşı eğitim programlarımız kapsamında, işsiz gençlerimizi istihdama kazandırmaya devam ettiklerini belirten Dede, en az iki çalışanı bulunan işverenlerin yararlanabildiği İşbaşı Eğitim Programlarımızdan durumu uyan tüm firmalarımızın yararlanabilmesi için saha ziyaretlerini sürdüren İŞKUR uzmanlarının çalışma hayatının tüm tarafları ile görüşme imkânı yakaladıklarını ifade etti.

Saha ziyaretlerinin; iş piyasasındaki tüm bilgilerin analiz edilmesi, derlenmesi, mesleki eğitim ihtiyaçlarının karşılanması ve yönlendirme ve en nihayetinde istihdamın artırılması noktasında önemli bir aşama olduğunu belirten Dede, "işyeri temsilcisi ve işverenlerimizin de İŞKUR ile iletişimlerini daha dinamik hale getirmesini istiyoruz" diye konuştu.       

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.