Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İpler Ankara’da

17 Ağustos 2011 tarihli resmi gazetede yayınlanan 648 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile bazı kanunlarda yapılan değişiklik birçok yetkinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na geçmesini sağladı.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İpler Ankara’da

648 sayılı KHK, 4708 sayılı Yapı Denetimi hakkında yasa 3194 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanunun, 4848 sayılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri hakkındaki kanun 3234 sayılı Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun’da değişiklik yapıyor. Yapılan değişikliklerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yeni ve olağanüstü yetkiler verdiği bu yetkilerin yerel yönetimlerin devre dışı bırakılması anlamı taşıdığı dile getiriliyor.
Kararname ile harita, her türlü ölçekte çevre düzeni nazım ve uygulama imar planlarını, parselasyon planlarını ve değişiklilerini resen yapmak, yaptırmak, onaylamak iki ay içinde yetkili idarelerce ruhsatlandırma yapılmaması halinde ruhsat ve yapı kalkınma izni vermek, kamu yada özel kişilere ait taşınmazlar üzerinde yapılacak yatırımlara ilişkin 3 ay içinde onaylanmayan etüt, çevre düzeni nazım ve uygulama planları yada ruhsatlandırma ve yapı kalkınma izlerini vermek şeklindeki yetkiler bakanlıkça kullanılabilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.