Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hurda Lastikler Ekonomiye Kazandırılıyor

Temzilik konusunda oldukça hassas çalışmalara imza atan Yalova Belediyesi Temizlik Ekipleri hurda lastiklerin çevreye zarar vermemesi adına da önlemler alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Özellikle boş arsalara ve sokaklara gelişi güzel olarak atılmış olan hurda lastikleri toplayarak şantiye alanında biriktiren Temizlik Ekipleri hem çevre kirliğini önlemiş hem de bu lastiklerin yakılması sonucu oluşan hava kirliliğini de engellemiş oluyor.

Konuyla ilgili olarak lisanslı geri dönüşüm firmalarıyla çalıştıklarını belirten Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer; “Temizlik anlamında genel olarak yoğun bir mesai harcıyoruz. Hurda lastiklerde hassasiyet gösterdiğimiz bir konu. Şantiye alanında gerek vatandaşlarımızca bırakılan gerekse de ekiplerimizce toplanan lastikleri biriktiriyoruz. Biriktirilen lastiklerin geri dönüşümü sağlanarak hem enerji hemde hammadde tasarrufu sağlamakta. Atık lastikler içerisinde yer alan teller ayrılarak metal ednüstrisinde değerlendirilerildikten sonra kalan kısmı Çevre Bakanlığından lisanslı çimento fabrikalarının fırınlarında ek yakıt olarak kullanılıyor. Böylece ekonomimize de katkı sağlamış oluyoruz. Yalova Belediyesi olarak temizlik ve çevre konusunda yapılması gereken neyse önlemlerimizi alıyor ve kararlılıkla uyguluyoruz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.