Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Hiç Bir Ayrım Gözetmedik”

Yalova İl Genel Meclisi son toplantısı ile 12. Dönemin görev süresini resmen tamamladı. Burada konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, “Hiçbir ayrım gözetmeden hizmet ürettik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2019 08:35
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Hiç Bir Ayrım Gözetmedik”

2014 yılında yapılan seçimlerle oluşan 12. Dönem Yalova İl Genel Meclisi görev süresini hafta sonunda gerçekleştirilen son toplantı ile tamamladı. İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, 5 yıllık süreyi uyum içerisinde ve Yalova’ya güzel işler yaparak tamamladıklarını söyledi. Bir veda konuşması yapan Demirel, “Hiçbir ayrım yapılmaksızın alınan kararları oy birliği ile onayladık. Bahar Doğan, sorun teşkil edebilecek kararlarımızda bizi uyardı. Kendisine teşekkür ederim. Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim. İstediklerimizi, imkanlarımız doğrultusunda en iyi şekilde yaptık. Bizden sonraki arkadaşlarımızda inşallah bıraktığımız yerden daha iyi ve güzellerini yaparlar. Tecrübeli birkaç arkadaşımız meclis üyeliğine devam ediyor. Tecrübeli arkadaşlarımız yanlışa müdahale edip, hataları düzeltmeye çalışacaklardır” ifadelerini kullandı.  

4 yıl içerisinde köylerde yoğun çalışmalar yaptıklarını kaydeden Demirel, “Yalova’nın köylerinin asil ihtiyaçlarını ön plana çıkararak bir çalışma yaptık. Bizden önceki dönemde Mavi- Yeşil Yol gibi bizim dönemden maliyeti çok yüksek yatırımlar gerçekleştirdi. Ancak bizim Esengül Civelek Valimiz zamanında başlatmış olduğumuz sıcak asfalt, Tuğba Yılmaz ve Muammer Erol Valilerimiz dönemine kadar devam etti. 2 köy hariç sıcak asfalt çalışmalarını tamamladık. Bütün köylerimizde ulaşımı kolay bir şekilde sağlamış olduk. Yine köylerimizde doğalgaz çalışmasına başladık. Süreç biraz gecikmeye uğrasa da bu iş yapılacaktır. Safran ve Hacımehmet Köyü’nde doğalgaz çalışmaları yapıldı. İl Genel Meclisi’nde uyum içerisinde çalıştık. Bu uyumu yakalamak içinde güven esastı. Vali Yardımcılarımızla da uyum içerisinde çalışmalar yürüttük. Son güne kadar yapmamız gereken işler, ihaleler var. Her ne kadar aday olmasak da işimizi son güne kadar devam ettireceğiz. Yalova’ya bir şeyler katabilmenin mücadelesini veriyoruz” şeklinde konuştu.

Tecrübeli kişilerin aday gösterilememesinden yana kırgınlığını ifade eden Demirel, Teşkilatımızın kararıyla 11 kişiden 9 kişiye görev verilmedi. Bunu arkadaşlarımızın hiçbiri hak etmedi. İl Genel Meclisi olarak, hiçbir yerel yönetimden, belediyeden geri kalmayan çalışmalar yaptık. Çok başarılı olduk. Borcumuz olmadan bir meclis devrediyoruz. 8 buçuk milyon TL bütçesi olan meclisi şu anda 40 milyon TL’lik bir bütçe üzerinden devam ettiriyoruz. Bundan sonra kimler kimleri aday yapmışsa sorumluluk ve vebali onların üzerindedir. Yapılan uyumun takdir edilmesi gerekirken, onlar bu şekilde uygun gördüler. Bundan sonraki sorumlulukta onlara aittir. Yalova’ya iyi şeyler bıraktığımıza inanıyorum. Gelecek olan arkadaşlar inşallah iyi işler yaparlar” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.