Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Güvenli Gelecek Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyecekler

Yalova’daki sivil toplum örgütleri Kent Konseyi Başkanlığında toplanarak 19 Temmuz’da düzenlenecek olan, “Güvenli Gelecek Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”nün detaylarını kararlaştırdı.

Haber Giriş Tarihi: 18.07.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Güvenli Gelecek Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyecekler

Kent Konseyi Toplantı Salonunda bir araya gelen STK’ların başkanları ve temsilcileri Yalova’da kurulması planlanan Kimyasal Depolama Tesisi ve Kömür Yakıtlı Santral’e karşı tepkilerini ortaya koyacak bir yürüyüş yapılacağını bildirdiler. Konuyla ilgili bilgiyi ise Kent Konseyi Başkanı Lale Dondurmacı verdi. Yalova’da zararlı sanayi istemediklerinin altını çizen Dondurmacı, “Burada olan hiçbir STK’nın başkanı yada temsilcisi sanayiye karşı değil. Biz zararlı sanayiye, zararlı kimyasallara karşıyız. Kömür yakıtlı santrale, kimyasal depolamaya karşıyız. Biz ilimizin ve bu ilde yaşayan insanların geleceğini tehdit eden her şeye karşıyız. Bu konuda sadece STK’lar değil vatandaşlarda bizimle aynı düşünüyorlar. Biz 19 Temmuz’da güvenli bir gelecek ve sağlıklı bir yaşam için bizim gibi düşünen herkesle birlikte yürüyecek ve yüksek sesle kimyasal depolama ve kömür yakıtlı santral istemediğimizi dile getireceğiz. Bu yürüyüşte vekillerimizin de bize destek vereceğini düşünüyoruz. Bu kimsenin şahsi konusu değil bir ilin geleceğine sahip çıkma davasıdır” dedi.
Yapılan toplantıda hiçbir STK’nın ayrı pankart açmaması da kararlaştırıldı. Ortak alınan kararla pankartlarda ne yazacağı ve atılacak sloganlarda netleştirildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.