Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Günlük 25 Litre” Projesi Anlatıldı

Kent Konseyi’nde düzenlenen toplantıda Yeşilay Yalova Şubesi tarafından geliştirilen, “Günlük 25 Litre Projesi”nin tanıtımı yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2019 09:02
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Günlük 25 Litre” Projesi Anlatıldı

Yeşilay hayata geçireceği, “Günlük 25 Litre Projesi”nin tanıtımını yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Yalova Kent Konseyi’ne konuk olan Yeşilay personeli Kubilay Özer proje detaylarını aktardı. Projenin bağımlılıkla mücadele anlamında önem arz ettiğine değinen Özer projeyi şu şekilde tanıttı, “Proje Yeşil Körfez Su Birliği yönetim kurulu, yönetici, personel ve belli sivil toplum kuruluşlarının davranışsal bağımlılıklarının farkındalığına varması çalışmasıdır. Bu proje çalışması hedef grubu Yalova ili sınırlarında bulunan; Yeşil Körfez Su Birliği yönetim kurulu, yönetici, personel ve belli sivil toplum kuruluşlarıdır.  Projede Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ali Faik Aydın, Yeşilay Yalova Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Uzman Yrd. Klinik Psikoloğu Özlem Çetin, Yeşilay Yalova Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Uzman Yrd. Klinik Psikoloğu Gonca Orhaner, Yeşilay Yalova Şube Personeli Kubilay Özer ve proje yardımcı elemanları yer alacaklardır. Farkındalık eğitimleri Yeşilay Formatörleri, Yeşilay Yalova Şubesi Personelleri ve Yeşilay Yalova Danışmanlık Merkezi Personelleri (YEDAM) tarafından verilecektir.

Projenin 8 ay sürmesi planlanmaktadır. Proje kapsamında aşağıda özet olarak belirtilen iş paketleri uygulanacaktır: Katılımcılara yönelik davranışsal bağımlılığı farkındalık seviyelerinin ölçülmesi amacıyla ön anket çalışması yapılacaktır.  Ön anket sonuçlarının değerlendirilmesinden sonra, risk potansiyeli yüksek olan kişilere yönelik eğitim verilecek ve eğitimler yoluyla kişilerin farkındalık düzeylerinin geliştirilmesi sağlanacaktır.  Bu kapsamda hayır diyebilme, iletişim teknikleri, sosyal beceri geliştirme, sorunlarıyla baş edebilme gibi eğitimlerle mücadele bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunulacaktır. Yeşilay eğitmenleri tarafından belirlenen yerlerde farkındalık eğitimleri verilecektir. Eğitimler sonrasında katılımcılara ara ve son anketler yapılacak, katılımcılarının eğitimler sonrasında gelişimleri gözlemlenebilecektir. Proje süresince Yeşilay Yalova Şubesi Yönetim Kurulu direkt olarak kampanya bölümüne katılacak. Katılımcılara ‘bağımlılıktan uzak, sağlıklı ve uzun bir hayat’ mottosunu ileteceklerdir.  Ayrıca davranışsal bağımlılıktan uzak ve suyun önemini bilerek kullanan bireyin deneyimleri söyleşi ortamında deneyim aktarma şeklinde katılımcılarla paylaşılacaktır. Kampanya süresince broşür, tişört, şapka gibi proje tanıtım malzemeleri hazırlanıp dağıtılacaktır. 9 aylık süre içerisinde bir etkinlik ile projenin sonuçları duyurulup, kapanış yapılacaktır. Yeşilay Yalova Şubesi farklı projenin sloganları ve çıktılarının halka ulaşmasını sağlayacaktır. Yeşilay Yalova Şubesi’nin ve Yeşil Körfez Su Birliği’nin web siteleri, sosyal medya hesaplarından proje linki oluşturulacak, halk web siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden proje aşamalarına güncel olarak ulaşılabilecektir. Proje sonunda; katılımcıların davranışsal bağımlılıklarının önüne geçilecek, ‘Hayatımdaki Tek Madde H2O!’ sloganı ile farkındalık artırılacak, riskler önlenecek ya da azaltılacaktır”
Proje tanıtımı sonrasında Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri, Yeşilay personeli Kubilay Özer’e sorularını yönelttiler.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.