Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Güneyköy’de Afet Bilinci Eğitimi

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) ve AFAD tarafından Güneyköy’de afet bilinci eğitimi gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2019 09:06
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Güneyköy’de Afet Bilinci Eğitimi

Olası bir depreme karşı halkın bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Güneköy’de de bir eğitim gerçekleştirildi. MAG-DER ve AFAD tarafından ortaklaşa sürdürülen eğitimler halktan büyük ilgi gördü. Konuyla ilgili bilgi veren MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam ise, “Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından tüm Türkiye’de halkımıza verilmek istenilen Güvenli Yaşam Eğitimleri, İlimizde Yalova Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz koordinasyonunda Yalova Mag-Der işbirliği ile yürütülmektedir.

Hazırlanan eğitimler ile halkımızın birey ve kurum/kuruluş düzeyinde afetlere hazırlık kapasitesi artırılabilecek ve olası bir afet ve acil durum karşısında mevcut müdahale kapasitesini harekete geçirerek kendi kendine yardım etme becerisini destekleyecektir.  Yine bu kapsamda Bireylere yönelik Afet Bilinç Eğitimlerini sürdürüyoruz. Güneyköy’de gördüğümüz ilgi bizi fazlasıyla mutlu etti. Afete hazırlık, herkesin kolaylıkla atabileceği ve atması gereken bir seri küçük adımın toplamından başka bir şey değildir. Hazırlık bir gecede yapılmaz ve asla tamamlanmaz. Ama atılan her küçük adım önemlidir.

2019 Yılı içerisinde Bireyler için güvenli yaşam eğitimiyle eğitim görmüş insan sayısını yükseltmek istiyoruz. Bunun için çalışmalarımızı devam edeceğiz.  Sivil toplum örgütlerine okullarda Öğretmen ve Öğrencilere bu eğitimler kesintisiz bir şekilde verilecektir.

Hedefimiz Yalova da tüm vatandaşlarımızın bu eğitimden geçmesidir. Güney Köy ve Sugören Köylerinde saha çalışmalarını başlattık. Yalova’da Oluşacak depremde zarar görmeyecek olan Köylerimizdeki MAG’ları merkezdeki mahallelere sevk edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.