Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gümülcine İle İlişkiler Askıya Alındı

Avrupa Parlamentosu Genel Kurul toplantısı sırasında kürsüde konuşurken Türk bayrağını yırtan aşırı sağcı Yunan milletvekili Loannis Lagos’a bir cevap da Yalova Belediyesi’nden geldi.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2020 07:56
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Gümülcine İle İlişkiler Askıya Alındı

Yalova Belediye Başkanı vefa Salman Yunanistan’da ki kardeş şehri Gümülcine ile olan kardeş şehir ilişkisini askıya aldığını açıkladı.

Türk bayrağına büyük bir saygısızlık yapan ve AP Parlamentosunda eline aldığı bayrağı yırtan Yunan milletvekili Loannis Lagos’a toplumun her kesiminden tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda bir karar alan Yalova Belediyesi, Yunanistan’da ki kardeş şehri Gümülcine ile olan kardeş şehir ilişkilerini bu olay sonrasında askıya alma kararı verdi. Kararını Yalova Belediye meclisinde de açıklayan Salman, “Benzer bir kararı 2 ay önce Doğu Türkistan’da ki Uygur Türklerine işkence uygulayan Çin’in Panjin kenti ile ilgili de almış ve kardeş şehir ilişkilerini burada ki zulüm sona erene kadar durdurmuştum. Şimdi Yunanlı densiz bir milletvekili Türk Bayrağını yırttı. Bayrak bir milletin, onuru, gururu kutsalıdır. Çünkü o bayrakta Türk halkının kanı vardır. O kanlarla bu ülkenin toprakları sulanmış vatan olmuştur. Şimdi Yunanlı bir densizin Türk Bayrağını yırtma cüretini göstermesi bende büyük bir kızgınlık ve nefret uyandırdı. Dolayısıyla Gümülcine Belediye Başkanından bize bir özür mektubu gelene kadar, Yalova ile Gümülcine’nin kardeş şehir ilişkilerini de aynı Panjin kenti ile olduğu gibi askıya aldım. Onların yapacağı ne bir davete iştirak eder ne de buraya davet ederim” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.