Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gönüllü Katılım Toplantısı Yapılıyor

Yalova Belediyesi projelerinden biri olan Benim Mahallem projesi kapsamında devam etmekte olan çalışmalar, gönüllü toplantılarla devam edecek. Yalova Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Gönüllülük; b

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi projelerinden biri olan Benim Mahallem projesi kapsamında devam etmekte olan çalışmalar, gönüllü toplantılarla devam edecek.

Yalova Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Gönüllülük; bireylerin toplumsal sorumluluk anlayışıyla, çıkar gözetmeksizin bilgi, zaman, beceri, deneyim ve kaynaklarını –kendi özgür iradeleriyle- bir kuruluşun amacı doğrultusunda kullanmaları olarak tanımlanabilir. Yalova Belediyesi sınırları içinde, faaliyet gösteren sağlık sosyal destek çalışmaları kapsamında Benim Mahallem programının prensiplerini ve bu hizmete gönüllü katılımını sağlama amacıyla mahalle gönüllüleri çalışması başlıyor” denildi.

Konuyla ilgili açıklama şöyle: “Yalova Belediyesi Sağlık Sosyal Destek Çalışmalarına Gönüllü katılım yönergesi, 5272 sayılı Belediye Kanunu, Umumi hıfzısıhha kanunu 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 65. ve 03/07/2005 tarihli ve 5393 Sayılı Belediye Kanununun 77. Maddelerine dayanılarak hazırlanan, Gönüllü Katılım Yönetmeliği ve ilgili mevzuat çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu kapsamda, sağlık ve sosyal destek çalışmalarına ilgi duyan ,insanlara yardımcı olmayı seven kişilerin belediyenin çalışmalarına destek olarak ta bu ideallerini gerçekleştirebilecekler.

Gönüllük Kapsamında Yürütülecek Çalışmalar
• Yaşlı ile iletişim projesi
• Engelli ile iletişim ve veritabanı çalışmaları
• Kadın iletişim ve destek merkezi çalışmaları.
• Gençlik projeleri.
• Kadın sağlığı etkinlikleri.
• Diyabet ,Hipertansiyon programları.
• Fizik aktivite çalışmaları
• Okuma yazma programları.
• Yoksul destek programları
• Mahalle etkinlikleri çalışmaları. (Mahallede kültürel katılımı sağlayacak etkinlikler düzenlemek , mahallelinin , Belediye Başkanı, belediyenin ve diğer kamu kuruluşlarının ilgili birimleri, muhtarlar, fikir liderleri ve STK yetkililerinin katıldığı ortamlar yaratarak mahalle sorunlarını tartışma görüş alma imkanlarını oluşturulması)

Bu konu ile ilgili,ayrıntılı bilgilerin verileceği mahalle gönüllüleri toplantısı 08/11/2006 tarihinde, saat 10:00-12:00 arası Karizma alışveriş merkezi 4.katta Yerel Gündem 21 eğitim salonunda yapılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.