Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gencer, “Bu fırsatı kaçırmayın”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yalova İl Müdürü Ali Gencer 4B statüsündeki sigortalıların birikmiş prim borçlarına taksitlendirme fırsatı getirildiğini duyurdu. Gencer taksitlendirme yapmayan mükelleflerin ise icra takibine düşecekleri uyarısında bulun

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Gencer, “Bu fırsatı kaçırmayın”

4 B olarak bilinen sigortalıların birikmiş prim borçlarına taksitlendirme imkanı getirildi. SGK Yalova İl Müdürü Ali Gencer’de bu müjdeli haberi düzenlediği basın toplantısı ile mükelleflere ve kamuoyuna duyurdu. Taksitlendirmeyi kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak değerlendiren Gencer, “5510 sayılı kanunun Sağlık hizmetlerinden yararlanma şartlarını belirleyen 67. maddesinde yapılan değişiklikle; 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında bulunan (isteğe bağlı sigortalılar hariç) sigortalıların, birikmiş prim borçları için 6183 sayılı Kanunun 48 inci maddesine göre tecil ve taksitlendirme talebinde bulunarak peşinat tutarlarını ödemeleri halinde, kendileri ve bakmakla yükümlü kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanmalarına imkân sağlandı.

Bu itibarla, prim alacaklarının tahsilinin sağlanması ve olası mağduriyetlerin önlenmesi bakımından söz konusu sigortalıların, muaccel hale gelen prim borçlarını İcra Takip Haciz ve Satış Servilerine intikal ettirilmeden, bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ile Merkez Müdürlüklerine yazılı müracaat edilerek ve gerekli şartların yerine getirilmesi halinde; Azami 36 aya kadar taksitlendirebilecekleri gibi taksitlendirme yapmaları halinde kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin sağlık hizmetinden yararlanabilecekler.

Aksi takdirde söz konusu prim borçlarının 6183 sayılı Kanuna göre haklarında cebri takip başlatılarak menkul, gayrimenkul ve üçüncü kişiler nezdinde bulunan hak ve alacaklarına haciz işlemi uygulanacaktır” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.