Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Genç Tema’lar 153 Şehit Öğretmen Adına 153 Fidan Dikti

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği ev sahipliğinde Yalova Üniversitesi Genç TEMA, Genç KIZILAY, UltrArslan Öğrenci Toplulukları 24 Kasım Öğretmenler Gününü Doğa’da fidan dikerek kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2022 08:47
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Genç Tema’lar 153 Şehit Öğretmen Adına 153 Fidan Dikti

24 Kasım Öğretmenler Gününde TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir’e Yalova Üniversitesi Genç TEMA, Genç Kızılay, UltrArslan topluluklarından 153 Şehit Öğretmen Adına 153 Fidan Dikme etkinliği talebi gelmesi üzerine hemen harekete geçen TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği fidanları temine ederek etkinliğin gerçekleştirilmesini sağladı.

1917 yılından – 2017 yılına kadar Şehit olan 153 Öğretmenin adını yaşatmak ve Gençlerden gelen bu kutsal talebe karşılık TEMA Vakfı İl Temsilciliği olarak heyecan duyduklarını ifade eden İl Temsilcisi Arzu Demir, “Bu güzel talebe tabii ki sessiz kalamazdık ve hemen harekete geçerek Yüce Gönüllü Bağışçımız Tunç Botanık’ten fidanlarımızı temin ettik. Yalova Orman İşletme Müdürlüğü ile dikim alanı tespit edilerek 153 şehit öğretmen adına Üniversite ekiplerimizle birlikte fidan dikimini gerçekleştirdik” dedi.

Arzu Demir, toprağın karasal biyolojik çeşitliliğe ev sahipliği yapan en temel doğal varlığımız olduğunu hatırlatarak “Toprak, karadaki tüm canlıların yaşamını sağlayan ve iklimi düzenleyen bir doğal varlıktır. Erozyonla birlikte topraktaki biyolojik çeşitlilik ve biyolojik aktivite de giderek azalıyor. Bu nedenle, erozyonla mücadele sadece toprak üretkenliğinin ve sağlığının korunması değil, üzerinde yaşattığı bitkilerin ve diğer canlıların yani sıra biyolojik çeşitliliğin de korunması anlamına geliyor” dedi. Ağaçlandırma ve Orman oluşturmanın ne kadar önemli olduğu konularında bilgiler paylaşan Demir, Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir ve Genç TEMA Başkanı Hale Tabu’nun destekleri ve Genç Kızılay Başkanı Bensu Akdoğan ile UltrArslan Burak Cömert ve Üniversite Öğrencilerinin yardımları ile fidanlar için yerler hazırlanarak, hepsi toprakla buluşturuldu. Alanda bulunan 3.000’ e yakın eski ve yeni tüm fidanların sulanması ile devam eden etkinlik, alanın çöplerden temizlenmesi ve atıkların ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması ile son buldu.  Yalova Orman İşletme Müdürlüğüne ve Tunç Botanik’e destekleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Toprak Dedemiz der ki: Yaşamak için Yaşatacaksın #Birlikte Umut Yeşertmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.