Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gazze’ye Dua, İsrail’e Lanet Yağdı

Akşam namazı çıkışında Yalova Merkez Camisi önünde toplanan Gönülder’e bağlı derneklerin yönetici ve üyeleri sloganlar eşliğinde Uğur Mumcu Kültür Merkezi önüne kadar yürüdüler.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 11:27
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 11:27
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Gazze’ye Dua, İsrail’e Lanet Yağdı

Burada gerçekleşen basın açıklaması ile İsrail’in Gazze ve Refah’ta sürdürdüğü saldırıları lanetlediler.

Yalova Gönüllü STK Platformu tarafından organize edilen Gazze'ye destek mitingi ve basın açıklaması, akşam namazı sonrası Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde yapıldı. Cami çıkışında toplanan kalabalık, sloganlar eşliğinde yürüyerek Uğur Mumcu Kültür Merkezi önüne gittiler. Burada İsrail’in Gazze ve Refah’ta sürdürdüğü insanlık dışı saldırıları lanetlediler. STK’lar tarafından ortak olarak kaleme alınan metni Gönülder adına platform sözcüsü Hacı Ömer Anlayışlı okudu. İsrail’in yaptıkları karşısında artık kınama döneminin bittiğini hızla harekete geçilmesi gerektiğini ifade eden Anlayışlı, “ Bugün burada, 8 aydır artarak devam eden zulmü ve soykırımı kınamak için toplanmadık. Siyonist işgalciler, iki gece önce '2371 Blok' adını verdikleri ve güvenli olarak nitelendirdikleri Refah Çadır Kampı'na sığınan Gazzeli Müslüman kardeşlerimizi yakarak şehit etti. Artık kınama zamanı bitmiştir. Toplumun her yerinde buğzetmenin ötesine geçip harekete geçme zamanı gelmiştir. Merhum Erbakan Hocamızın dediği gibi, fiili icraata geçmek gerekir, katil İsrail ancak güçten anlar.

Canları ve kanları ile tüm dünyayı ayağa kaldıran Filistin Mücahitleri! Her türlü izzet ve şeref size layıktır. Her defasında bir araya geliyoruz, sloganlar atıyoruz, 'Katil İsrail' diyoruz, elimize ne geçiyor demeyin. Hamas mücahitleri her açıklamalarında bu eylemlerin ve boykotların artarak devam etmesini bizlerden ısrarla istemektedirler. Anlaşılan o ki, bu eylemler işgalci katillerin akan kanını her geçen gün daha da kurutmaktadır. Bu yüzden zulümlerini artırarak kusuyorlar.

Tüm dünyayı esir ettiklerini düşünen Siyonist kâfirler, sivil direnişler karşısında yok olup gitmeye mahkumdurlar. Dünyanın her yerinde mazlum ve mücahit Filistinli kardeşlerimiz için eylemler düzenlenmektedir. Sefa o mücahitlerin başına ki 'kanları ile tevhidi tüm dünyaya yayıyorlar'. Her geçen gün birçok insan İslamiyet ile müşerref oluyor. Bu şeref, mücahit Filistinlilere mübarek olsun.” dedi.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.