Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gastrofish Kapanış Konferansı Gerçekleşti

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve Yalova Üniversitesi  öğretim üyelerinden Prof. Dr. Derya Güroy’un koordinatörlüğünde yürütülen “Increasing the Empowerment of Youth by Improving The Digital E-Learning in Gastro-Fish” isimli projenin kapanış konferansı gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2022 08:54
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Gastrofish Kapanış Konferansı Gerçekleşti

Yalova Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen kapanış konferansına Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Hamit Er, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Derya Güroy, Yalova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Pelin Baran, Altınova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim üyesi Serhan Mantoğlu ve beraberinde birçok akademisyen ve öğrenci katılım sağladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansın açılış konuşmasını Rektör Yardımcı Prof. Dr. Vefik Arıca yaptı. Konuşmasına herkesi selamlayarak başlayan Arıca, bu projenin Dış İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen ve 3 yıl boyunca devam eden okulun en önemli projelerinden biri olduğunu vurguladı. Bir hekim olarak su ürünleri tüketiminin insan yaşamının başlangıcından beri çok önemli olduğunun altını çizen Arıca, böyle bir projeyle su ürünleri tüketiminin önemine dikkat çektikleri için projeye dahil olan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Balık gastronomisinde dijital öğrenme metotlarının geliştirilmesiyle gençlerin desteklenmesini amaçlayan projenin kapanış konferansında konuşma yapan Proje Koordinatörü Prof. Dr. Derya Güroy, GastroFish Projesi’nin nasıl ortaya çıktığı, nasıl ilerlediği ve proje çıktıları hakkında bilgi verdi.  Proje ortaklarının konuşmaları ve proje tanıtımlarıyla devam eden program, proje kapanış bildirgesinin okunmasıyla sona erdi. Farklı ülkelerle iş birliği içinde gerçekleşen ve 3 yılın sonunda tamamlanan projenin kapanış konferansı tüm davetlilere balık ve diğer su ürünlerinden oluşan lezzetli ikramların dağıtılmasından sonra son buldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.