Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Fark Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Yalova'da yeni bir Rehabilitasyon Merkezi faaliyete geçti.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2016 07:53
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Fark Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Çocuğunun eğitimine önem gösterenlerin doğru adresi olmak amacıyla hizmete giren  Fark Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gelenlere kurum, özel eğitimde farkı hissettirmeyi amaçlıyor.

Önceki gün düzenlenen açılış töreni ile faaliyete başlayan Fark Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin açılış törenine Yalova'da bulunan sivil toplum kuruluşlarının yanısıra engelli camiasından yöneticiler ve aileleri katıldı.

Yeni hizmete başlayan kurum hakkında bir açıklama yapan Kurum Müdürü Hüseyin Özdemir,

"Fark Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde alanında uzman ekip tarafından bilimsel metotlara uygun olarak zihinsel engelli, otizmli bireyler, özel öğrenme güçlüğü, downsendromu, yaygın gelişimsel bozukluk, gelişim geriliği, düşük okul başarısı, davranış bozuklukları, hiperaktivite ve dikkat eksikliği, kaynaştırma öğrencileri, konuşma güçlüğü, okul ve uyum problemleri olan çocuklara hizmet verileceğini söyledi.

Kurum Müdürü Hüseyin Özdemir, çocuğunun eğitimine önem verenleri merkezlerine davet ederek, “Fark Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel birey eğitiminin yanı sıra ailelerin de hayat kalitelerinin yükselmesi önemlidir. Bu yüzden ailelere yönelik uzmanlarımız tarafından eve dayalı eğitim programları, aile bireylerine psikolojik destek ile bireysel danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır. Fark Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel bireyler, zengin eğitim kitap ve materyallerle yapılan eğitimin yanında çam ağaçlarının arasında, bol oksijenli bir ortamda hobi bahçelerinin arasında bulunan oyun parkında ve top havuzunda kaliteli ve sağlıklı eğitim ortamında bulunmanın konforunu yaşarlar. 24 saat izlenen kamera sistemiyle gerçekleştirilen eğitim çok çeşitli terapilerle de desteklenir. Fark Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde özel bireylerin bağımsızlaşarak, başarı grafiğinin yükselten zengin atölye çalışmaları bulunmaktadır. Sanat atölyesi, doğal hayat atölyesi ile hobi bahçelerinde resim terapi, el sanatları, tasarım çalışmaları, yemek atölyesi, yaratıcı drama, müzik terapi ve spor çalışmaları özel bireylerin hayata hazırlanmasına yönelik uyguladığımız terapi yöntemlerimizdendir. Ayrıca kurumumuzda, hastane raporu; tıbbı tanısı ve RAM (rehberlik araştırma merkezi) raporu olan, bireylerin ücretleri, devlet desteğindedir” diye konuştu..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.