Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Et Fiyatları Yükselmez"

Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Halit Güleç Bursa Kasaplar Odası Başkanı'nın yaptığı, "Et fiyatları artacak" açıklamasına katılmadığını böyle bir riskin olduğuna inanmadıklarını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 19.11.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Et Fiyatları Yükselmez"

Bursa Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız yaptığı açıklama ile hayvan yetiştiricilerinin yem ve ilaç masraflarının yükselmesi nedeniyle hayvancılığı bırakmaya başladığını dile getirerek et fiyatlarının önümüzdeki günlerde yükseleceğini dile getirmişti.

Bu açıklamaya cevap Yalova'dan geldi. Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Halit Güleç Türkiye'de böyle bir risk olmadığını vurgulayarak, " Bursa Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız'ın yem ve ilaç fiyatlarının arttığını söylemesine katılıyorum. Şu anda bu anlamda ciddi bir maliyet artışı söz konusu. Ancak hayvan üreticilerinin buna bağlı olarak hayvan üretimini bıraktığına katılmıyorum. Türkiye'de ihtiyaca cevap verecek yerli hayvan var. Ben et fiyatlarında bir yükselme beklemiyorum" dedi.

Hükümetin hayvan ithalatını durdurmasının yerinde bir karar olduğuna vurgu yapan Güleç Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yem ve ilaç fiyatları ile ilgili de acil bir düzenleme yapması gerektiğini savundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.