Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Esenköy'de Gazze'ye Destek Mitingi

Esenköy'de, Esenköy Turizmciler Derneği ve Yalova Gönülder tarafından Gazze'ye destek mitingi gerçekleştirildi. Esenköy Meydanı'nda yapılan etkinlikte, İsrail protesto edildi ve Filistin'e destek mesajları verildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2024 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2024 09:53
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Esenköy'de Gazze'ye Destek Mitingi

Esenköylüler Filistinli Müslümanlara destek vermek adına meydanlardaydı. Esenköy Turizmciler Derneği ve Yalova Gönülder tarafından düzenlenen Gazze’ye destek mitingi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Burada Esenköy Turizmciler Derneği Başkanı Melek Küçük, basın açıklaması yaparak mitingin amacını ve önemini vurguladı. Gönülder Platformu adına Hacı Ömer Anlayışlı ve Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel de konuşmalarında Filistin'in yanında olduklarını belirttiler.

Mitingde okunan ortak metinde ise, "Toplanma amacımız Filistin meselesidir. İsrail ve Filistin halklarının egemenlikleri adına 1948'den bugüne verdiği mücadele, 7 Ekim 2023'te Hamas'ın İsrail askeri birliklerine saldırısı ile yeniden başlamış olup, İsrail'in Avrupa hukuk mahkemesi maddelerine esas alarak meşru müdafaa olarak savaş başlatıp, etik savaş ahlakından çıkıp soykırıma ve vahşete dönmüştür. Esenköy beldesi olarak biz de İsrail'i ve yandaşlarını kınıyoruz. Dua'larımızla ve enerjimizle Filistin'in yanındayız. Her birey bilinçlenip farkındalıkla boykota devam etmeli; istikrarlı bir şekilde ticari kazancın kime dayandığını bilmediği internet üzerinde ki site alışverişlerini, markalarını araştırmalı, boykotu tam anlamıyla kavrayıp bilinçlenip bilinçlendirme yönünde adımlar atmalıyız. Savaş bitimine kadar değil, sürdürülebilir halini kazanmalıyız" denildi.

Basın açıklamasına katılanlar ellerinde Filistin'i destekleyen ve İsrail'i lanetleyen pankartlar taşıdılar. Ayrıca, açıklamaya katılan vatandaşlar da sık sık slogan atarak tepkilerini dile getirdiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.