Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Eruslu , “Yalova Üniversitesi Trafik Sorununun Tam Merkezinde”

Yalova’nın en büyük sıkıntılarından biri olan trafik konusu ile ilgili Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Niyazi Eruslu, üniversite olarak bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Eruslu , “Yalova Üniversitesi Trafik Sorununun Tam Merkezinde”

Yalova’nın en büyük sıkıntılarından biri olan trafik konusu ile ilgili Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Niyazi Eruslu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Müdür vekili Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ın bir çalışma içinde olduğunu söyledi.

Rektör Eruslu, “Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksek Okulu Müdür vekili Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı iken bütün trafik onun emrindeydi. Şuan Yalova Valisi Esengül Civelek ve Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal ile Prof. Dr. Rafet Bozdoğan proje üretmek üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yalova Üniversitesi olarak trafik sorununun tam merkezindeyiz.”diyerek çalışmaların devam ettiğini söyledi.“Hedefimiz TİGEM arazisi”

Prof Dr. M. Niyazi Eruslu Etibank ile ilgili olarak, “Yalova Üniversitesi olarak Yalova’nın bütün sorunlarıyla ilgiliyiz. Yalova’da hangi fırsat var hangi imkân var onlarla ilgili çalışma içindeyiz. Şuandaki ana hedefimiz TİGEM arazisidir. TİGEM arazisi işletmeleri hallolduğunda ikinci etapta Termal’daki Kızılay Rehabilitasyon Merkezi ve sıradaki hedefimiz ETİBANK değildir. Sıradaki hedefimiz o kurumun Yalova’ya en iyi şekilde nasıl hizmet edilebileceğidir. Orası bilişim üssü olduğu takdirde Yalova Üniversitesi bizde üzerimize düşeni yaparız. Bizim hedefimiz çıkarımızı öne çıkarmak değil, Yalova’yı öne çıkarmaktır. Orası en iyi şekilde nasıl değerlendiriliyorsa o şekilde değerlendirilmeli. Ama bizim inancımız, bir bilişim üssü olarak en iyi şekilde hizmet vereceğidir. Çünkü eline eğer bir elmas var ise, bu elması bakkala götürüp satmazsın. Elması tıraşlayıp değerlendirip gidip kuyumcuda o şekilde satarsın. Tıraşlanırsa pırlanta olur tıraşlanmaz ise adi taş olarak kalır. Ben de oranın pırlanta olarak Yalova’ya ve Türkiye’ye hizmet etmesini istiyorum. Amacım kişilerle ve kurumlarla çapraz diyaloga girmek değil Yalova’nın üzüm yemesidir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.