Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ertan Macar Konukları Ağırladı

Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan Türkiye ile Macaristan arasında ortaklaşa sürdürülen Kültürler Arası Okul Medyası Projesi kapsamında beldeye gelen Macaristanlı konukları düzenlenen yemekte ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ertan Macar Konukları Ağırladı

Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan Kültürler Arası Okul Medyası Projesi kapsamında Macaristan’daki Kardeş şehir Békéscsaba’nn Tibor Jankay İlköğretim Okulundan gelen öğrenciler ve öğretmenler ile onları konuk eden Taşköprülü öğrenciler ve ailelerine bir akşam yemeği verdi.

Békéscsaba’nın Tibor Jankay İlköğretim Okulundan gelen misafirler onuruna verilen akşam yemeğinde konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, “ Türkiye Macaristan Kültürler Arası Okul Medyası Projesi kapsamında Taşköprü İlköğretim okulu ile Macaristan’ın Budapeşte şehri Békéscsaba Tibor Jankay İlköğretim Okulu arasında iki yıl önce başlayan kardeş okul projesini daha da geliştirmek ve devamlılığını sağlamak amacıyla geçtiğimiz ay Macaristan’ın Békéscsaba Belediyesi ile Kardeş şehir protokolü imzaladık. Geçtiğimiz hafta Macaristan’ yapmış olduğumuz ziyarette Taşköprü Belediyesi ile Békéscsaba şehrinin jimnastik, eskrim ve halk oyunları federasyonları ile işbirliği protokolü imzaladık. Bundan sonraki günlerde dostluğumuzun daha da gelişeceği inancıyla Macaristan’dan Beldemize gelen değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize Taşköprü Beldemize hoş geldiniz der, saygılar sunarım” dedi.

Şaban Ertan’ın ardından selamlama konuşması yapan Tibor Jankay İlköğretim Okulunun müdürü Misis Age Türkiye Macaristan Kültürler Arası Okul Medyası Projesi kapsamında Taşköprü İlköğretim Okulu ile Macaristan’ın Budapeşte şehri Békéscsaba Tibor Jankay İlköğretim Okulu arasında iki yıl önce başlayan kardeş okul projesinin kültürler arası diyaloga dönüşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Düzenlenen yemekte konuk öğrencilere çeşitli hediyeler de sunuldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.