Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ercan’dan Korkutan, “Yalova” Açıklaması

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan beklenen Marmara depremiyle ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Olası depremin Yalova ve İstanbul başta olmak üzere tüm bölgede yıkıcı etkisinin olacağını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2022 07:41
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ercan’dan Korkutan, “Yalova” Açıklaması

Yalova’yı da yakından ilgilendiren ve korkutan açıklamalarda bulunan Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, olası Marmara Depremi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Beklenen depremin tarihini ve büyüklüğünü de açıklayan Ercan, "Bu deprem sadece İstanbul depremi değil. Yalova ve İstanbul arası bir yerde olması bekleniyor. Çevresini de etkileyecek, Kocaeli, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ da yıkıcı etkilere maruz kalacak bu nedenle bu deprem içi Kuzey Marmara depremi diyebiliriz" dedi.

Beklenen bu depremin yalnızca İstanbul depremi olmadığının altını çizen Ercan, "Bu deprem Gölcük'te olduğu gibi şehrin merkezinde olmayacak. Yalova ve İstanbul arası bir yerde olacağını tahmin ediyoruz. Yalova'ya 45 km İstanbul'a ise 25 km mesafede meydana gelecek. Yıkıcı etkisine ise Kocaeli, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ da maruz kalacak. Bu nedenle bu deprem için Kuzey Marmara depremi demek daha doğru olur.

"2035 İstanbul için çanlar çalacak"

Depremin tahmini zamanı ve büyüklüğü hakkında ise yer ve zamanın kesin olarak bilinmesinin zor olduğunu, yaklaşık tarih ve büyüklük verilebileceğinin altını çizdi. Ercan sözlerine, "İstanbul depremi yaklaşık 2045 yılında meydana gelecek. Tarihlerde hata payı 5 ile 10 yıl arası değişkenlik gösterebilir. Beklenen ortalama büyüklük 6.2 ile 7.2 arası olacak. Bu tabloda İstanbul için çanlar 2035'ten sonra çalmaya başlayacak." şeklinde devam etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.