Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Engellilerimize Destek Olmak Öncelikli Görevimizdir”

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yalova Valisi Muammer Erol toplumun her kesiminin engellilerin sorunlarının ortadan kaldırılmasında üzerine düşenleri yapması gerektiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2020 10:55
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Engellilerimize Destek Olmak Öncelikli Görevimizdir”

Yalova Valisi Muammer Erol Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Sosyal devlet anlayışı gereği evrensel kriterler doğrultusunda engeli olan bireylerin yaşama sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürmeleri adına spor, edebiyat, sanat, eğitim ve iş hayatına katılımlarını sağlamak ve destek çıkmak öncelikli görevimizdir” dedi.

Bu anlamda devlet olarak da engelliler için gereken her şeyin yapıldığına dikkat çeken Vali Erol mesajında şu sözlere yer verdi, “Engellileri topluma kazandırmak, sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla, Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın haklarına, sorunlarına ve sorunların çözüm yollarına dikkat çekmeyi amaçladığı engellilerimizin seslerini duyurduğu özel bir gündür. Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Sosyal devlet anlayışı gereği evrensel kriterler doğrultusunda engeli olan bireylerin yaşama sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürmeleri adına spor, edebiyat, sanat, eğitim ve iş hayatına katılımlarını sağlamak ve destek çıkmak öncelikli görevimizdir.

Engellilik, her birimizi yakından ilgilendiren, engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunları sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, bizlerin ve kısacası tüm insanların ortak sorunu olarak kabul ederek, olumsuz etkilerini en aza indirgeyerek tüm kesimlerin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç duyulan toplumsal bir husustur. Hiçbir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığı bilinciyle, engelli kardeşlerimizi hayatın her alanına ve sürecine dahil ederek, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin ve hızlı bir şekilde yaparak onlara destek olmak, hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini diliyor, hayatın tüm alanlarında, tüm zorluklarına rağmen, önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadeleyi takdir ediyorum. Bu düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ediyor, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.