Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engellilerden Rektör Cebeci’ye Tam Destek

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Yeni Yaşam Engelliler Derneği’ni ziyaret eden Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’ye geçtiğimiz gün yaşanan olayla ilgili engelliler, engelli aileleri ve dernek yöneticilerinden tam destek geldi.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2019 08:26
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Engellilerden Rektör Cebeci’ye Tam Destek

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yeni Yaşam Engelliler Derneği’ni ziyaret etti. Rektör Cebeci’yi derneğe gelişinde dernek Başkanı Lale Dondurmacı ve dernek yöneticileri karşıladılar. Engellilerin ve engelli ailelerinin Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan rektör Cebeci, “Engel bedende değil, düşüncede ve kalptedir” dedi. 

Cebeci konuşmasını şu sözlerle devam ettirdi, “Engelli yavrularımız yaşamın gülü, çiçeğidir. Asıl engel zihniyette, düşünce ve duygulardadır. Problem olan sevgi engelli olanlardır. Tahammül edemem engellisi olanlar problem teşkil ederler. Anlayış, kavrayış, benimseme eksikliği bence engeldir. Yoksa engelli dediğimiz bu yavrularımız toplumun değerlileridir. Bu yavrularımız Allah’ın bizlere bir lütfudur. Biz onlar sayesinde sevgiyi öğreniyoruz. Ama insanları sevemeyen, ufacık şeylerden dolayı kini, nefreti toplumun içine yayanlar gerçek engellilerdir”

“Bizi hedefimizden kimse geri döndüremez”
Geçtiğimiz gün yaşanan olayla ilgili de bir kez daha konuşan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci yaşanan olayın kendisinin çalışma azmini kırmaya, moral ve motivasyonunu bozmaya yönelik bir komplo olduğunu yineleyerek, “Ben bu süreçte aklı selim olan insanlarımızdan çok ciddi bir destek aldım. Ama eleştiriyi bilmeyen bir takım insanların da hakaret dolu sözlerine maruz kaldık. Bu süreçte onlar da afişe oldular. Biz yolumuza devam ediyoruz. Maksat bizim moralimizi ve motivasyonumuzu bozmaktı. Biz duruşumuzdan, hedeflerimizden ve çalışma azmimizden zere kadar bir şey kaybetmedik. Kimseyle bir problemimiz olmadığı gibi kimseyle uğraşacak hakimiz de yok. Biz toplumda işbirliği, elbirliği, gönül birliği yapacağımız herkesle yolumuza devam edeceğiz. Ben daha geçen hafta STK başkanları ile toplantı yaptım ve gelin birlikte ne yapabiliriz birlikte Yalova’ya nasıl değer katarız. Bu anlamda imkan ve kabiliyetlerimizi nasıl bir araya getiririz bunu konuştuk. Önümüzdeki ayda meslek kuruluşları ile bir araya geleceğiz.  Onlarla da bir masa etrafında oturup, toplumumuz için değer üretmenin yollarını arayacağız. Biz bu amaca akademik bir birim olarak ön ayak olmak ve görevimizi yapmak istiyoruz. Bu yoldan bizi çevirmek, motivasyonumuzu düşürmek isteyenler de başarısız olmaya mahkumdur” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.