Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engelliler Engeli Aşamadılar

Biz De Varız Engelliler Derneği (BİVED) İçişleri Bakanlığının desteği ile yürüttüğü Engelliler Konusunda Halkı Bilinçlendirme Projesi kapsamında Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'ni (TEMAD) ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 23.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Engelliler Engeli Aşamadılar

Dernek girişinin engellilere göre tasarlanmaması dolayısıyla bilgilendirme kapı önünde yapıldı.

Engelliler Konusunda Halkı Bilinçlendirme Projesi tüm hızıyla devam ediyor.Bu kapsamda TEMAD'ı ziyaret eden BİVED Başkanı Ergül Dağcı ve yönetim kurulu üyelerini TEMAD Başkanı Rıdvan Tayhan karşıladı. Derneğin girişinin engellilere uygun yapılmaması dolayısıyla derneğe giremeyen BİVED Başkanı Ergül Dağcı'nın yanına gelen TEMAD'lılar yapılan açıklamaları dışarıda dinlediler. Engellilere yönelik bilincin daha fazla gelişmesi için çaba harcadıklarını ve her geçen gün ilerleme kaydettiklerini dile getiren Dağcı, "Halka engellilerle iletişim konusunda doğru ve pratik bilgiler vermeye yönelik projemize halkımızdan çok yoğun bir talep geliyor. Bu ilgi karşısında programda bazı değişiklikler yaptık ve eğitim sürelerini kısaltarak Yalova'nın merkezi dışında kalan yerlerde de 2 gün boyunca her ev ve dükkanda 10'ar dakika engellilere davranış bilinci eğitimi vererek projemizden daha geniş kitlelerin yararlanmasını sağladık. Ziyaretlerimizin çok kısa olmasına rağmen çok verimli geçtiğini görmekten mutlu olduk. Halkımızın bu konudaki ilgisi ve duyarlılığı bizi her gün biraz daha umutlandırıyor ve şaşırtıyor" diye konuştu.

Dernek girişinin engellilere göre tasarlanmaması dolayısıyla BİVED Başkanı Ergül Dağcı'dan özür dileyen TEMAD Başkanı Rıdvan Tayhan ise, "Engellilerin daha rahat etmeleri için daha çok mesafe almamız gerekli. Bunu bizzat bugün de gördük. En kısa sürede bu eksikliği ortadan kaldıracağız. Bizim ayağımıza kadar gelerek bu yararlı bilgileri veren BİVED adına dernek başkanı Ergül Dağcı'ya teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.