Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 90 bin TL, eski hükümlülere ise 70 bin TL hibe desteği imkânı sağlanacağını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2022 10:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı

İŞKUR, Engelli ve eski hükümlü vatandaşların istihdama katılması ve üretim sürecinde etkin rol oynaması düşüncesinden yola çıkarak engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek vermek amacıyla hazırlanan engelli ve eski hükümlü hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İŞKUR Yalova Müdürü Erhan Dede, İŞKUR olarak ülkemizde aktif ve pasif istihdam politikalarının uygulanması ve geliştirilmesi noktasında önemli görevler üstelenmekteyiz, hibe desteği de dezavantajlı gruplar için istihdam piyasasına sunduğumuz reçetelerden biridir. Bu amaçla hazırlanan hibe programında sağlanacak hibe miktarının üst limiti engelliler için 90 bin TL, eski hükümlüler için ise 70 bin TL olarak belirlendi. Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımızın proje başvurularını 9 Aralık 2022 tarihi saat 23:59’ a kadar E-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmekte olup, engelli vatandaşlarımızın İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir, eski hükümlü girişimcilerimiz ise projelerini Adalet Bakanlığının ilgili birimleri (Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, Koruma Kurulları gibi) aracılığıyla 9 Aralık 2022 tarihi mesai saati sona erene kadar İl Müdürlüğümüze ileterek başvuru yapabilirler. Ayrıca engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, belediyeler, üniversiteler ve kamu kurumları hazırladıkları projelerini 9 Aralık 2022 tarihi mesai saati sona erene kadar İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla teslim edebilirler" şeklinde konuştu.

Dede, konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların https://www.iskur.gov.tr/ adresinden başvuru rehberlerine ulaşabileceklerini de dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.