Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Elyaf İşçileri Vali’den Destek İstedi

Yalova Elyaf ve İplik Sanayii Ticaret A.Ş.'nin icra kanalıyla satışına karşı çıkan Elyaf Mensupları Sosyal Yardımlaşma Derneği yöneticileri, Vali Yusuf Erbay'ı ziyaret etti. Oyak Bank'tan aldığı

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Elyaf ve İplik Sanayii Ticaret A.Ş.'nin icra kanalıyla satışına karşı çıkan Elyaf Mensupları Sosyal Yardımlaşma Derneği yöneticileri, Vali Yusuf Erbay'ı ziyaret etti.

Oyak Bank'tan aldığı krediyi ödeyemeyince 27 Kasım'da icra vasıtasıyla satılacak olan Pensoy'lara ait Elyaf Fabrikası'nın satışına işçiler karşı çıkmaya devam ediyor. Satışı kendi paralarının ödenmemesi için bir düzmece olarak değerlendiren işçiler, Yalova Valisi Yusuf Erbay'ı makamında ziyaret ederek bu konuyu görüştü.

Basına kapalı olarak yapılan görüşme sonrasında basın mensuplarını bilgilendiren Yalova İli Elyaf Mensupları Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Şaban Erol, 'Valimize, Elyaf Fabrikası işçilerinin satışın icra kanalıyla yapılmasına olan tepkilerini anlattık. Satışın yapılmaması için elimizden geleni yapacağımızı belirttik. Bu satışın icra kanalıyla yapılması, yıllardır çalışan işçilerin içerideki alacaklarının ödenmemesi için yapılmış bir düzmeceden başka bir şey değildir. Biz bu satışın İcra Müdürlüğü'nce değil, Kadıköy İflas Masası'nca yapılmasını istiyoruz. Aksi takdirde göz göre göre bizim emeğimizi çalacaklar. Biz satışın yapılacağı 27 Kasım'da İcra Müdürlüğü'nde olacağız. Bizlerin aileleri de orada olacak. Bu satışın yapılmaması için ne gerekiyorsa yapacağız' dedi.

Vali Yusuf Erbay'ın kendilerini dinlediğini belirten Erol, 'Vali Erbay bizim sıkıntımızı bildiğini, ancak Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ve her şeyin hukuklar çerçevesinde ilerleyeceğini bildirdi. Bizlerin hukuk dışına çıkmamamızı isteyen Erbay'a biz de hukuksuzluğa karşı olduğumuzu ve bugüne kadar sürdürdüğümüz mücadelemizi yine yasalar çerçevesinde sürdüreceğimizi söyledik' dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.