Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Elmalıklılar İftarda Buluştu

Atılımcı Nesiller Derneği (AND)’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen iftar yemeğinde Elmalıklılar biraraya geldiler. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğine bu yılda ilgi yoğundu.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Elmalıklılar İftarda Buluştu

İftarı birlikte yapmanın hazını yaşayan köy halkı, iftar yemeğinin gelenek haline dönüşmesinden dolayı mutlu olduklarını ve gelecek nesillere birlik ve beraberlik adına örnek olunduğunu belirttiler.

Elmalık Köyü geçmişten günümüze bir çok konuda önder olmuş, örnek olmuştur diyen AND Başkanı Yalçın Tokay; “Derneğimizdeki tüm üyelerimizin aynı sülaleden olması nedeniyle kentimizde ve ülkemizde bir ilk olduk. Ancak bizim amacımız hiçbir zaman üyelerine yönelik faaliyetler yapmak olmadı. Bizler örf ve adetlerimizi, birlik ve beraberliklerimizi, geçmişten günümüze Yalova’da önemli bir yeri bulunan köyümüzün geleneklerini gelecek nesillere nasıl aktarırız bunu daima kendimize hedef edindik. Geleneksel olarak her yıl köy meydanında düzenlediğimiz iftar yemeğide bunun yalnızca bir parçası. Bizim organizasyon kısmını üstlendiğimiz bu yemeğe köyümüz gençleri yardımlarıyla, köy halkımızda katılımıyla desteğini vermiş oldu. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Amacımız bu işi her yıl biraz daha büyüterek katılımı arttırmak yalnızca köy halkının değil, tüm Elmalıklıların bu yemeğe katılımını sağlamak. İnanıyorumki her yıl organizasyonu biraz daha büyeterek gelecek nesillerin devam ettireceği tüm köy halkınında gelenek olarak sahiplendiği iftar yemeklerinin yapılması sağlayacağız” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.