Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Elektrik Teknisyenleri Mesleki Yeterlik Belgesi Aldı

Yalova Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen Elektrikçilere Mesleki Yeterlik Belgesi Eğitimi sona erdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2021 11:04
Haber Güncellenme Tarihi: 22.11.2021 11:11
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Elektrik Teknisyenleri Mesleki Yeterlik Belgesi Aldı

Eğitime katılan 42 kişiden 34’ü belge almaya hak kazanırken elektrikçilere belgelerini Yalova Ticaret İl Müdürü Alparslan Tunalı, YESOB Başkanı Hüseyin Çetin ve Yalova Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Ortakoğlu verdi.

Elektrik ve Elektronik Teknisyenlerinin çalışmaları için getirilen yetki belgesi şartı kapsamında düzenlenen Elektrikçilere Mesleki Yeterlik Belgesi Eğitimi 1 ay süre ile Yalova Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası eğitim salonunda gerçekleştirildi. Uygulamalı ve teorik bilgilerin sunulduğu eğitime 42 elektrik teknisyeni katıldı. Eğitim sonrasında yapılan sınavlarda başarılı olan 34 elektrik teknisyenine ise belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi. Törene Yalova Ticaret İl Müdürü Alparslan Tunalı, YESOB Başkanı Hüseyin Çetin ve Yalova Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Ortakoğlu da katıldı. Burada konuşan Ortakoğlu, “Mesleki Yeterlik Belgesi artık zorunlu. Elektrik tesisatçılarında seviye 3 ve seviye 4 belgesi aranacak. Devlette elektrikçilerin bu belgeyi almasını sağlamak adına yılsonuna kadar bir teşvik veriyor. Yılsonundan itibaren bu belgeyi almak isteyenler ücret ödeyecekler. Biz de devletin sağladığı bu imkandan üyelerimizi yararlandırmak ve ceplerinden para çıkmadan Mesleki Yeterlik Belgelerini almalarını sağlamak için bir eğitim ve sonrasında da sınav düzenledik. Eğitime 42 kişi katılırken bunlardan 34’ü belge almaya hak kazandı. Ayrıca aldıkları bu belge AB uyun yasalarına göre Avrupa ülkelerinde dahi geçerliliği var. İlerleyen süreçte bu belge ustalık belgesinin de yerine geçecek” dedi.
Düzenlenen eğitimden dolayı Ortakoğlu’na teşekkür eden Yalova Ticaret İl Müdürü Alparslan Tunalı, YESOB Başkanı Hüseyin Çetin teknisyenlere belgelerini takdim etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.