Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ekonomist Sami Uslu Üniversiteyi Ziyaret Etti

Ekonomist Sami Uslu Yalova Üniversitesi Genel Sekreteri Adem Taşcı’yı makamında ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 06.11.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Ekonomi konularındaki çalışmaları ile tanınan Uslu ziyaretinde Genel Sekreter Taşcı ile ülkenin genel ve ekonomik durumu ile Yalova’nın ekonomik durumu üzerine uzun süre sohbet etti.

“Hükümeti güncel konularda başarılı bulduğunu” söyleyen Uslu, “başta cari açık olmak üzere yapısal değişikliklerin hızla yapılması” gerektiğini söyledi. Sami Uslu ithalat konusuna da değinerek “ülke olarak yükte hafif pahada ağır malların önem kazandığını” belirtti ve “ikincil ürün üretmenin öneminden” bahsetti. Bunun için ise yetişmiş mühendislerin varlığının şart olduğunun altını çizdi. Yalova’nın durumu ile ilgili tespitlerini de paylaşan Uslu, “Yalova’nın sayfiye şehri görüntüsünden bir an önce kurtarılması” gerektiğini ve “Sanayı - Üniversite şehri olması hususunda adımların hızlandırılması” gerektiğini söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Taşcı ise “piyasa deneyimine sahip dünyaca tanınan bir ekonomisti üniversitemizde görmekten onur duyduğunu söyledi. Yalova Üniversitesi – Sanayi işbirliğinin sağlanarak kent için değer yaratılacağını belirterek bunun Yalova ekonomisine çok önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Yakın zamanda Yalova’nın sadece tarım ile değil sanayi ve üniversite ile de anılacağının altını çizdi.Sami Uslu Kimdir?

1948 Sakarya doğumlu olan Sami Uslu, Darüşşafaka Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu ve Masterini Sakarya Üniversitesi’nde tamamladı.
Şirketlere dış ticaret ve finansal danışmanlık yapan Uslu, Fakctoring-Leasing sektöründe 21 adet factoring-leasing şirket kuruluşunda rol oynadı. Bank Express ve Türkiye Turizm Yatırım ve Dış Ticaret (TYT) Bank’ın kuruluş aşamasında görev aldı, Global Faktörde Genel Müdürlük, Sümerbank Holding A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı, Türkiye Bankalar Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Titibank Merkez Şube Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı ile Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Üyeliği, Galata Şubesi Müdür Yardımcılığı gibi görevler aldı. Parlak bir iş hayatına sahip olan Uslu, akademik çalışmalara da sahiptir. Uluslararası Bankacılık, Değişmeyen Gündem Ekonomi, Eurobond gibi kitaplara imza atarken Uluslararası Bankacılık, Finansman Mühendisliği adı altında pekçok ders ve konferanslar vermektedir.
İyi derecede İngilizce ve Almanca bilgisine sahip olan Uslu halen çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı ve Sakarya Üniversitesi’nde Öğretim üyeliği yapmakta olup US Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Hizmetleri’nin de sahibidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.